Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Güncel

“Aslolan öğrenmektir”

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Halk Eğitim Merkezi’nde başlayan YGS-LYS Hazırlık Kursu öğrencilerini ziyaret ederek sistem değişikliği ile ilgili bilgilendirme yaptı. Öğrencilerle sohbet eden Müdür Özkan; “Aslolan öğrenmektir.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan HEM’de devam eden YGS-LYS Hazırlık Kursu öğrencilerini ziyaret ederek sistem değişikliğini anlattı. Halk Eğitim Müdürü ve öğretmenlerine teşekkürlerini ileten ve hazırlık sınıflarına olan ilgiden memnun olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan Çanakkale’de göreve başladığından beri çocukları test ile tost arasında ince kıyılmış kaşar dilimi olmaktan kurtarmak üzere çalıştığını ifade etti. Müdür Özkan Turgut Reis Ortaokulu’nda 5. Ve 6. Sınıflarda klasik sınava başladıklarını da sözlerine ekledi.

SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİNDE KAYBEDECEK BİR ŞEY YOK”

Müdür Özkan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Yeni dönemde açık uçlu sorular daha fazla gündeme gelecek. Eski klasik test uygulamaları artık yavaş yavaş sahne dışına doğru çekilecek. Aslolan öğrenmektir. Öğrenmeyi tamamladığınızda ister açık uçlu soru gelsin, ister test sorusu gelsin elinizden kurtulma şansı yok. Ben Çanakkale’ye geldiğimden beri çocukları test ile tost arasında ince kıyılmış kaşar dilimi olmaktan kurtaralım dedim. Yani açık uçlu sorulara dönelim, bu testten bir şey kaybettirmez. Daha önce Bandırma’da görev yaparken bu anlamda iki okulda karşılaştırmalı olarak denedik. Bir okulda çocukları test ile tanıştırmadık. Denedik, yola çıktık. Dönem sonunda bir sınav yaptık. Hem klasik hem test olarak uyguladık. Test ile tanışmayan çocuklar iki sınav türünde de başarılı oldu. O yüzden mevcut sistem değişikliğinde kaybedecek bir şey. Çalışmalarınız boşa gitmeyecek. Siz öğrenme sürecini tamamlayın. Şimdi Turgut Reis Ortaokulu’nda klasik sisteme döndük. Sayın Cumhurbaşkanımız’ın konuya ilişkin açıklamaları da, uygulamamızla taban tabana oturdu.”

Dilek Akşen

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech