Tarihi eve restorasyon

Eski Çanakkale olarak bilinen dar sokaklarda bulunan evler, bir bir restorasyon çalışmalarına uğruyor. Bu binalardan birisi de bayır olarak bilinen konumdaki Zübeyde Hanım Sokak’ta bulunan tarihi ev… Tarihi evde restorasyon çalışmalarının temeli yapılıyor. Bina temizleniyor.

Cevatpaşa Mahallesi Zübeyde Hanım Sokak’taki kaderine terk edilmiş bir vaziyette duran tarihi binaya restorasyon yapılacak. Restorasyon çalışmalarından önce ilk iş eski binanın içerisindeki yıllanmış eşyaların çıkartılması oldu.

Bina restorasyon çalışmalarına hazırlanıyor. Binadaki eşyaların çıkarılmasından sorumlu ekiplerden alınan bilgilere göre tarihi binanın içerisinin dış kapısının eşiğine kadar eşya ve malzeme dolu olduğu, yaklaşık 2 gündür eşyaların dışarıya çıkartılması işleminin sürdüğü, binanın iki katlı olmasından ötürü işlemlerin daha devam edeceği öğrenildi.

Binadan çıkan eski eşyalar Zübeyde Hanım Sokak’ta vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla izlendi. Yıllanmış evdeki birikintiler arasında mobilyadan, çocuk oyuncağına, yer zemininden kıyafetlere kadar bir çok eşya sokağa çıkartıldı. Apartmandan çıkartılan eşyaların 1 tır dolusu olduğu ve tırla taşınacağı öğrenildi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com