Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okul servisinden kaldırım işgali

Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde

Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde kaldırıma park eden öğrenci servisi, yayaları zor duruma soktu. Dar olan sokaklarda yürümek güçken, vatandaşlar bu durumu daha da zora sokan araçlara tepkili…

Geçmiş sayılarımızda şehir içinde kentin birçok noktasında kaldırıma park eden ve yayaları zor duruma sokan duyarsız sürücülerin haberlerini yapmıştık. Bugün bu haberlere bir yenisi, kaldırım işgalinin çokça yapıldığı kent meydanına yakın Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde yaşandı. Okul öğrencilerini taşıyan öğrenci servisi okul çıkış saatini, yayaların sıklıkla kullandığı caddedeki kaldırıma park ederek bekledi. Caddede birden fazla okul olması ve caddenin de dar olmasından dolayı öğrenciler ve vatandaşlar kaldırımdan geçerken zorluk yaşadı.

Servisçiler okullarda öğrenci servisleri için ayrılmış bir alan olmamasından dolayı şikayetçi… Okul çıkışlarında servise binmeye çalışan öğrenciler kadar, park sorunundan servisçilerde muzdarip. Vatandaş kaldırıma park eden servisten şikayetçi olurken, servisçilerde kendileri için okullarda park yeri olmamasından şikayetçi. Zincirleme şikayetler serisi ve kaldırımda yürümenin giderek zor hale gelmesi devam edecek gibi gözüküyor.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech