Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

NE MAVİ NE DE BEYAZ

CHP Çanakkale Merkez İlçe

CHP Çanakkale Merkez İlçe delege seçimleri iptal, erteleme, kaset var, görüntüye bakalım tartışmaları ve yüksek tansiyon ile devam ediyor. Delege seçimi ileri bir tarihe ertelenen mahallelerin yeni seçim tarihinin hafta içinde açıklanması bekleniyor.

Parti içinde yaşanan istifalar, istifaların kabulü ve sonrasında karşılıklı açıklamalarla devam eden süreçte CHP’nin Çanakkale’de yıprandığı, delege seçimlerin tamamlanmasından sonra yapılacak kongrelerde de tartışmaların bitmeyeceği yönünde…

CHP Çanakkale merkezinde durum böyleyken Biga İlçesine bağlı Karabiga’dan örnek gösterilecek bir haber geldi.

Biga’nın Gümüşçay beldesinde 30 Eylül Cumartesi günü yapılan delege seçimlerinde üyelerin baskısıyla adeta da bütün örgüte demokrasi ve özgürlük dersi olacak bir şekilde çarşaf liste ile seçimler yapıldı.

Seçim sonrası yapılan açıklamada, “Yaptığımız bu seçim ilk önce Biga İlçe Başkanlığı seçimlerimize ve daha sonra da yapacağımız, İl başkanlığı seçimlerimize örnek olmasını diliyoruz. Blok ayrıştırır, çarşaf birleştirir” denildi.

CHP Çanakkale Örgütü’nde çarşaf listeyi savunanlar ‘ne mavi ne de beyaz’ diyerek herkesin aday olabilmesini istediklerini dillendiriyorlar. Örgütün bundan sonraki süreçte nasıl bir tavır alacağı ve üyelerin delege seçimlerinde çarşaf liste uygulamasına baskı yapıp yapmayacağı merak konusu.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech