Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Güncel

Binlerce kişi ‘barış’ için koştu

‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla bu sene üçüncüsü düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu dün saat 09:30’da startı verilen 42 kilometrelik maraton koşusu ile başladı. Soğuk havaya rağmen 3 bin civarı kişinin yer aldığı organizasyonda; maraton koşusunun ardından yarı maraton, 10 km ve halk koşusuna katılanlar start aldı.

Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk ve tek maratonu Turkcell Gelibolu Maratonu, ‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla ve binlerce kişinin katılımıyla koşuldu. Maraton, yarı maraton, 10 km ve halk koşusu olarak dört kategoride gerçekleştirilen maraton, Gelibolu tarihi Yarımada’da gerçekleştirildi. Gelibolu Maratonu, dünyanın en önemli tematik parkurlarından biri olarak kabul ediliyor.

Koşuda 42 kilometrelik parkuru erkeklerde  2 saat 41 dakika 44 saniye ile Murat Kaya, kadınlarda da  3 saat 21 dakika 29 saniye ile Vesile Yılmaz Anatca ilk sırada tamamladı. Yarı maratonda şampiyonluk erkeklerde Özkan Yüksel, kadınlarda ise Seda Kurtuldu’nun oldu. 10 kilometrelik koşuda ise birinciliği erkeklerde Hasan Tek, kadınlarda ise Elif Polat kazandı.

Maraton öncesinde Çanakkale Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, İl Kültür Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar,  Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, sunucu Burcu Esmersoy, şovmen Kadir Çöpdemir ve eski futbolcu Pascal Nouma’nın katılımıyla başlangıç noktasına sembolik bir ‘Barış’ fidanı dikildi.

Startı dünya şampiyonu verdi

‘Barış için Koşuyorum’ sloganı altında halk koşusu için saat 11.00’de start aldı. 10 kilometrelik parkurda startı Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ile maratonun onur konuğu, dünya şampiyonu Türk atlet Mizgin Ay verirken, Burcu Esmersoy, Kadir Çöpdemir ve Pascal Nouma da halk koşusuna katıldı.

Güzelyalı’ya 10 bin fidan

Geçen sene Güzelyalı Bölgesi’nde çıkan yangında büyük hasar gören çamlık bölgeye 10 bin fidan dikilerek oluşturulan Turkcell Barış Ormanı’na, bu yıl 10 bin fidan daha dikilecek.

 

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech