Aldığınız altından çete çıkabilir

Dolandırıcıların artık dürüst insanlardan adeta daha korkusuz hale geldiği yurdun her yanından hırsızlık, gasp, darp haberleri duyuluyor. Bu haberlere bir yenisi de Çanakkale’den geldi. Altın şebekesi, Çanakkale Çarşı sarrafının dikkatiyle çökertildi.

Son yıllarda bu işi meslek edinen birçok dolandırıcının uyguladığı yöntemler dudak uçuklatıyor. Özellikle kendini resmi görevli olarak tanıtan telefon dolandırıcılarının foyaları ortaya çıkmaya başlayınca taktik değiştiren dolandırıcılar, değişik metotlarla haksız kazanç elde etmeye devam ediyor. Ancak güvenlik güçlerinin ve istihbarat birimlerinin özverili çalışmalarıyla çok geçmeden yakayı ele veriyorlar.

Geçtiğimiz günlerde şehrimizde yakalanan dolandırıcı çetesinin uyguladığı değişik oyuna rağmen gözü pek bir sarrafın emniyeti uyarmasıyla ikisi kadın 6 kişilik dolandırıcı çetesi çökertildi. Ancak soruşturmanın sonucunda çete üyelerinin hepsi, tutuklanarak Çanakkale Cezaevi’ne gönderildi.

Yapılan araştırmada yanlarına çok sayıda altın küpe alan bu ekip, alınan bilgiye göre her altın küpenin içine 2-3 gram ağırlığında altın olmayan demir niteliğinde değersiz bir madeni ekledi. Daha sonra çetenin bayan elemanları sarrafları tek tek dolaşarak birer ikişer bu küpeleri satmak suretiyle haksız kazanç elde etti.

9 SARRAFIN İFADESİ ALINACAK

Yakalanan ekibin Çanakkale’ye gelmeden önce Antalya, Konya, Manisa, İzmir, Ayvalık ve Edremit yörelerinde bu şekilde çeşitli sarrafları dolandırdıkları iddia edildi.

Çanakkale’de aynı gün 9 sarrafa küpe satışı yapıldığı daha sonra ekibin kiraladıkları araçla Bursa yönüne hareket ettikleri ancak satış yapılan sarrafın durumu fark edip emniyeti uyarmasıyla tüm çete üyelerinin şehrin çıkışında yakalandığı öğrenildi. Bu kişilerin üzerinde yapılan aramada içerisine sahte madde katılmış, satışa hazır birçok altın küpe ve yüklü miktarda nakit para ele geçirildi.

Önümüzdeki günlerde duruşması yapılacak olayla ilgili olarak dolandırılan 9 sarrafın mahkemede ifadelerinin alınacağı, ayrıca diğer şehirlerde de yapılan satışlarla ilgili olarak soruşturmaların sonucu merakla bekleniyor.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com