Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Açık hava şampiyonası kapalı salonda

Cumartesi günü Yaz Şenlikleri

Cumartesi günü Yaz Şenlikleri Açık Hava Taekwondo Şampiyonası, büyük bir coşkuyla 18 Mart Kapalı Spor Salonunda yapıldı. 

Yaz şenlikleri acık hava taekwondo Marmara şampiyonası Cumartesi günü akşamı Çanakkale’de hava muhalefeti nedeniyle 18 Mart Spor Salonunda yapıldı. Coşkulu ve stadyumlarda görmeye alışık olunan ilgi, her yıl kordon boyunda yapılan şampiyonalarda görülüyordu.

Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık, hava muhalefeti sebebiyle kapalı spor salonunda yapılan şampiyona dolayısıyla üzüntüsünü ifade ederek, şöyle devam etti;

“Şampiyonaya Ankara’dan üç kulübün katılması, kalite ve  rekabet havası getirdi. Ayrıca Ankara bölgesi Taekwondo Milli Takım Antrenörü Adem Demir hocamızın, bu şampiyonaya katılarak bizleri onure etmiştir. Kendisine çok teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyorum.”  

ANAFARTALAR SPOR KULÜBÜ YİNE ŞAMPİYONLUĞU BIRAKMADI

Altunışık, şampiyonanın önemine vurgu yaparak, “Bu tur şampiyonaları her yıl kordon boyunda düzenli olarak yapmakta idik. Bu sefer havaların yağışlı oluşundan dolayı salonda gerçekleştirdik. Şampiyonaya Çanakkale’nin yanı sıra Ankara ilinde üç kulüp katıldı, dokuz kulüpten 77 sporcu mücadele verdi. Ankara gibi metropol bir ilin şampiyonaya katılması şampiyonaya ayrı bir hava kattı. Sporcularımızın ortaya koydukları maçlar görülmeye değerdi. Çok kaliteli ve kıran kırana geçen maçlara şahit olduk. Sporcular şampiyon olabilmek için tüm hünerlerini ortaya koydular. Şampiyonada Çanakkale Anafartalar spor kulübü dokuz birincilik alarak yine şampiyonluğu bırakmadı.” dedi.

İl temsilcisi Altunışık, şöyle devam etti: “Böylesi etkinlikleriniz Çanakkale taekwondosu için çok önem arz etmektedir. Çanakkale ilimizde sık sık maç yaparak bu sporcularımızı her an maç olacakmış gibi maçlara hazır tutmaktayız. Bu yapmış olduğumuz uygulamanın karşılığını sporcularımızın Türkiye, Avrupa gibi büyük şampiyonalarda derecelerle alıyoruz ve inşallah da almaya devam edeceğiz, bu sebeple doğru yolda ilerlediğimiz kanısındayız. Ben sporcularımızı bu başarılarından dolayı tebrik ediyor başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.

Ayrıca  bizlere destek olan ve şampiyonaya katılan Gençlik hizmetleri spor il Müdür vekilimiz sayın Sedat Bektaş, Çanakkale kent konseyi spor meclisi başkanımız sayın Fadıl Kurt ve Judo il Temsilcisi sayın Nurkan Şanda’ya çok teşekkür ediyorum.”

Haber Merkezi       

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech