Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni adliyede sona doğru

Çanakkale İzmir Otoyolunda Adliye

Çanakkale İzmir Otoyolunda Adliye Caddesi’nde yapımına devam edilen Çanakkale Adliyesinde adım adım sona doğru geliniyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi karşısında bulunan Adliye’nin yapım çalışmaları Aralık 2015’te başlamıştır. Adliye binasının yapımının aslında üç-dört ay içinde bitecek hale geleceği ancak, binanın şehir tarafındaki pencerelerinin görüntüyü engelleyecek derecede yüksek yapılmış olması nedeniyle, bu konuda bir tadilat talep edildiği ve bunun sonucunun beklendiği öğrenilmiştir.

Adliye’nin inşaat alanından alınan bilgilere göre de Adliye binası bir ay içerisinde hazır hale gelecek. 2015’ten beri yapımı devam eden Adliye sona doğru ilerliyor. Şu anda Adliye’nin dış zemininde parke taşları döşeniyor, granit çalışmaları yapılıyor. Bina içerisindeki seramik çalışmaları devam ederken aynı zamanda dış cephedeki camlarda şu anda yapımı süren çalışmalar arasında.

Daha önce edinilen bilgiler doğrultusunda ise Çanakkale’de FETÖ soruşturmaları kapsamında devam eden duruşmaların yapılmasında sıkıntılar yaşandığı ve davalar için en iyi çözümün yeni Adliye binası olduğu söylenmişti.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech