Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyük Maraton Başlıyor

‘Barış için koşuyoruz’ sloganı

‘Barış için koşuyoruz’ sloganı ile bugün Gelibolu yarımadasında yapılacak maratona ünlü isimlerin ve kent bürokratlarının yanı sıra binlerce koşucunun katılması bekleniyor. Saat 11:00’de başlaması beklenen büyük maratonun tanıtım toplantısında, barış maratonuna tüm Çanakkale halkı davet edildi.

17 Burda AVM’de kurulan sahnede gerçekleştirilen basın toplantısında, ‘Barış için koşuyoruz’ sloganı ile tanıtılan Gelibolu Maratonu’nu destekleyen kurum temsilcileri tüm Çanakkale halkını maratonda koşmaya davet etti. Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan koşu bugün saat 11:00’da başlayacak. Yarışta 42 km maraton, 21 km yarı maraton, 10 km koşusu ve 5 km halk koşusu yapılacak. Koşan her bir kişi için dikilecek bir ağaç ile barışa uzanan bir hatıra ormanı oluşturulacak. Ünlü sunucu Burcu Esmersoy, şovmen Kadir Çöpdemir ve eski futbolcu Pascal Nouma da koşuda yer alacak.
17 Burda AVM’de yapılan koşu tanıtım toplantısında Çanakkale Belediye Başkan Vekili Ali Sürücü, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Gelibolu Savaşları Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çocuk Atletizmi Türkiye Koordinatörü Necdet Ayaz, GTB Turizm Ortakları Armağan Aydeğer&Ahmet Çelik ve ülkemizi uluslararası arenalarda temsil etmiş eski milli atlet İsmail Akçay yer aldı.
Gelibolu Maraton lansmanı sonrasında, ‘Barış için çiziyorum’ adı ile ilkokul ve ortaokul kategorilerinde düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ardından, ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil bölümü öğrencilerinin hazırladığı defile sergilendi. AVM’de düzenlenen maraton fuarının ilk gün etkinlikleri Özgür Karakaş konseri ile sona erdi.

Atakan Alkış

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech