Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İnşaat tüm hızıyla sürüyor

Atatürk Caddesi Yeni Vali

Atatürk Caddesi Yeni Vali Konağı yanında, inşasına 2 yıl önce başlanan Hilton Oteli’nin, 2018’in Ekim ayında açılması planlanıyor. Hilton inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

Parktec Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapımına yaklaşık olarak 2 yıl önce başlanan Double Tree by Hilton Oteli’nin planlanan tarih olan 29 Ekim 2018’e açılışının yetişmesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kentte zaman zaman inşaatın durduğu veya yavaşladığa yönelik haberler çıkmasına rağmen inşaat çalışmaları aralıksız sürüyor. Kurban Bayramı sonrası inşaat çalışmalarına hız verilerek, daha fazla çalışan sayısı ile yapımına devam edilen Hilton’un, markasına yakışan bir bina olması nedeniyle inşası normalden daha uzun biraz daha uzun sürecek.

Edinilen bilgi doğrultusunda, toplamda 153 oda, 8 adet toplantı salonu ve SPA merkeziyle 15 bin metrekare alan üzerine inşa edilen binanın yüklenici firması Parktec, inşaatı hızlandırarak 29 Ekim 2018 tarihine kadar binayı açılışa hazır hale getirecek. Otel inşaatı ile ilgili daha önce gazetemizde yer verdiğimiz haberde dış cephe için iskele malzemelerinin tümünün geldiği ve Kurban Bayramı sonrası inşaat çalışmalarının büyük bir hız kazanacağı noktasında bilgi vermiştik. Şu an için binanın dışına iskele kurularak, duvarlar örülüyor. Örülen duvarlarda ise sıva çalışmalarına hız kazandırılmış durumda inşaat devam ediyor. Ayrıca Hilton markasının dünya çapında büyük bir marka oluşu, Çanakkale’ye yapılan bu otelin çok özel ve adından söz ettirecek bir proje olarak yapılıyor olması inşaatın zaman zaman yavaşlamasına neden olan etkenler arasında gösteriliyor.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech