Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Turan’dan Kılıçdaroğlu’na PKK sorusu

AK Parti’nin ilçe kongrelerine

AK Parti’nin ilçe kongrelerine katılan sürdüren Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, CHP’nin SİHA’lar (silahlı insansız hava aracı) hakkındaki söylemlerini sert bir dille eleştirdi.

AK Parti ilçe kongrelerinde partililerle buluşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, CHP’yi sert sözlerle eleştirdi.

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SİHA’lar hakkındaki söylemlerine sert sözlerle karşılık veren Turan, “Bu ülkenin ana muhalefeti ne yapıyor? Baktığımız zaman yüzümüz mahcup oluyor. En son yaptığı yanlışı biliyorsunuz. Bu ülkenin yerli milli savunmasında en büyük adımlardan bir tanesi İHA’lar (insansız hava aracı), SİHA’lardı (silahlı insansız hava aracı). Bununla ilgili devletimiz çok yoğun bir mesai harcıyor. PKK’nın yok olması için tepesine bindi. Tezkereyse tezkere diyoruz, paraysa para diyoruz. Ama bunları yok edelim diyoruz. Bu SiHA’lar en son operasyonda önemli sayıda teröristi öldürdükten sonra, biz bu devletin SİHA’sıyla, askeriyle gurur duyalım derken bir baktık ki çıktı CHP’nin bir vekili ‘bu SİHA’lar sivilleri öldürüyor’ dedi. Ya yapmayın, bu yaklaşım PKK’yı motive eder. Bizim askerimizin gönlünü kırar. Bu söylem doğru değil dedik. Çıktım kürsüden ey Kılıçdaroğlu uyar bu adamı dedik. Ne uyarması, televizyona çıktı ‘iddialar vahim, sivilleri öldürmüş’ dedi. Yani kendi başkan vekilinin söylediğini Sayın Kılıçdaroğlu da aynı şekilde onayladı. Aradan geçti bir hafta, hepiniz gördünüz haberlerde büyük büyük fotoğraflar PKK diyor ki; ‘bizim insanımızı öldürdünüz hesap vereceksiniz.’ Yani PKK bunları yalanladı, ‘kendi adamımızı öldürdünüz’ dedi.

Şimdi soruyorum buradan kongreden, Ey Kılıçdaroğlu, sen mi PKK’nın temsilcisisin, PKK’mı senin sözcün? En çok gurur duyacağımız yerde böyle bir şey olabilir mi. Terörle mücadele ediyoruz, dik duruyoruz, arkandayız polisimizin, askerimizin diyeceğimiz yerde adam dedi ki; ‘sivilleri öldürüyorsun’, PKK dedi ki; ‘hayır.’ Türkiye’ye bir oyun oynamak istiyorlar. Bu oyunu oynamak isteyenlerin de uzantıları var içeride. Bazen a partiden oluyor, bazen b partiden oluyor. Ama Türkiye’nin üzerine oynanan bu oyunları hep beraber bozacağız. Bu ülkeyi seven partiler, liderler bir araya gelecek, FETÖ’cüye karşı, DHKP-C’ye karşı, IŞİD’e karşı hepsine karşı Türkiye’nin milli duruşunu sergileyecekler. SİHA’ya İHA’ya laf atan, Ankara’dan İstanbul’a FETÖ’cülere yürüyen, DHKP-C söylemine sahip çıkan insanlara bu millet asla yüz vermeyecek, asla sahip çıkmayacak” dedi.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech