Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Troia Yılına destek büyüyor

Çanakkale Ticaret ve Sanayi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Eylül ayı Meclis toplantısı, ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde ÇTSO Meclis Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 2018 Troia Yılı için gerçekleştirilen temasların ve bu kapsamda TÜROB ile yapılan toplantının üzerinde duruldu.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası her ayın son Çarşamba günü yaptığı Meclis Toplantısını önceki akşam saat 17.00’da ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleştirdi. ÇTSO Meclis Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy’ın başkanlık ettiği toplantıya ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Semizoğlu, Sayman Üye Mustafa Kansu, Meclis Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy ve Meclis Üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Ersoy şunları söyledi: “8 Ekim’de yapılması planlanan Meslek Komitesi ve Meclis Üyesi seçimleri Bakanlar Kurulu kararıyla tüm Oda ve Borsalar için Nisan 2018 dönemine ertelendi. TÜİK verilerine göre ihracatımız geçen yıl Temmuz ayı itibariyle 4 Milyar 119 Milyon Dolar iken, bu yıl aynı dönemde yüzde 118 artarak 8 Milyar 982 Milyon Dolara ulaşmıştır. Türkiye genelinde konut satışları 2017’nin Ağustos ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4,7 oranında artarak 120198 oldu. Çanakkale’de Ocak-Ağustos 2016 döneminde toplam 7874 adet konut satılmış iken, Ocak-Ağustos 2017 döneminde 8263 adet konut satışı gerçekleşti.”

2018 TROİA YILINA İSTANBUL’DAN DESTEK

Yönetim Kurulu adına konuşmayı ise Sayman Üye Mustafa Kansu yaptı. Kansu konuşmasında, “Son toplantımızdan bugüne 48 üyemiz daha ÇTSO ailesine dahil oldu. Bugün itibariyle 6768’e ulaştı. Eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan en büyük yatırım olduğu inancımızla elimizden gelen desteği sunuyoruz. Mesleki yeterlilik sınavlarımız devam ediyor. Bölgemizde 1., Türkiye’de ise en çok sınav yapan 2. Oda’yız. 2018 Troia Yılı ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye Otelciler Birliği’nin davetlisi olarak, İstanbul ve Marmara Bölgesinin seçkin otellerinin temsilcileri ve turizm profosyonelleriyle Odamızı temsilen ben, Meclis Üyemiz Kemal Pazarbaşı ve Armağan Aydeğer ile dün İstanbul’da bir toplantı gerçekleştirdik. Çok verimli geçen toplantının sonunda 2018 Troia Yılı İstanbul turizm çevrelerinde çok ciddi bir yankı ve karşılık buldu. Referandum yolu ile Irak’ın toprak bütünlüğünü parçalamaya yönelik girişimi tanımadığımızı, Hükümetin ve muhalefetin milli uzlaşma içerisinde bu konuda gösterdiği duruşu desteklediğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

Bir önceki toplantı tutanağının onaylanmasının ardından Hesap inceleme Komisyonunun Ağustos ayı mizanı ile ilgili rapor okunarak Meclis Üyeleri tarafından onaylandı. Gündeme gelebilecek diğer konuların görüşülmesi bölümünde söz alan olmayınca toplantı sona erdi.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech