Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sade Orta Şekerli açıldı

Çarşı Caddesi üzerinde Fevzipaşa

Çarşı Caddesi üzerinde Fevzipaşa Mahallesi Eczane Sokak’ta bulunan “Sade Orta Şekerli” açıldı. Açılan Cafe, 37 çeşit kumda yapılan kahveleriyle dikkat çekti. Açılışa Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü de katıldı.

Çanakkale çarşısı yeni bir cafe daha kazandı. Fevzipaşa Mahallesi’ne bağlı Eczane Sokak’ta açılan “Sade Orta Şekerli” Türkiye’nin her bölgesinden getirilen kahve çekirdeklerinden oluşturulmuş, 37 çeşit kahve seçeneğiyle ilgi gördü. Cafe’de hazırlanan kahveler sadece kumda pişiriliyor. Her tattan, her lezzetten kahve bulabilmenin mümkün olduğu Cafe’de standartların dışında bazı farklılıklarda bulunuyor.

Zührem Kavak ve Ahmet Kavak çiftinin açmış olduğu kafede işitme engelli vatandaşlar fazlasıyla düşünülmüş. Çanakkale’de işitme engelli vatandaşların rahatlıkla vakit geçirebilecekleri bir mekan açtıklarını söyleyen Ahmet Kavak bu konuda iddialı olduklarını dile getirdi. Cafe’de çalışan elemanlar arasında işitme engelli bireylerde olacağını söyleyen Ahmet Kavak, “her kesimden, her yaş grubuna hitap edebilmeyi düşünüyoruz.” dedi.

“CAFE’DE İŞİTME ENGELLİ BİREYLER DE DÜŞÜNÜLDÜ”

Kavak, konu ile ilgili olarak “Cafe’de vermiş olduğumuz en büyük hizmetlerden biri personellerimizden bir kişi işitme engelli ve tamamen çalışan bütün personeller işaret dili biliyor. Artık işitme engelli müşterilerde geldiği zaman özgürce iletişim kurabilecekler. İşitme engelli vatandaşlar için tablet menü hazırlıyoruz. Yazıyı okumakta sıkıntı çekebilen işitme engelli arkadaşlarımıza onlar için tablette işaret diliyle hazır çevrilmiş videolarımız olacak. 1 ay içerisinde de canlı müziğe başlıyoruz. Akşamları sahnede şarkı söyleyen biri olacağı gibi sahnede söylenen şarkıların sözleri işitme engelliler için beden diliyle çevrilecek. Bu konseptte Türkiye’de bir ilk olacak. Biz önceleri konserlerde bu işi yapıyorduk, bende eski Çanakkale İşitme Engelliler başkanıyım.” dedi.

“EV YAPIMI HAMBURGER VE VEGANLAR İÇİN TOST DA MEVCUT”

Ahmet Kavak hayvancılık işiyle uğraştıklarını söyledi ve ekledi; “Ayvacık’ta kendimiz hayvancılık işiyle de uğraşıyoruz. Orda dağda tamamen serbest gezen yörük danası dediğimiz büyükbaş hayvanlarımız var. Hiç bir katkı maddesi koymadan biraz hamburger harcıyla tamamen el yapımı hamburgerde servis edeceğiz, %100 dana eti. Hayvansal gıdayı hiç bir şekilde tüketmeyen vegan arkadaşları da düşündük. Onlar için bir tost çeşidimiz mevcut. Tostun içeriği  kabak patlıcan ve havuçtan oluşuyor. İsmi vegan tost olacak.

“DÜNYA’DA BİR İLK ANTEP FISTIKLI TÜRK KAHVESİ”

Biz farklılık yaratmak istiyoruz. Patentini aldığımız bir kahvemiz var. Dünyada daha önce hiç yapılmayan antep fıstık aromalı Türk kahvesini de biz yaptık, içerken ağzınıza antep fıstığı parçaları geliyor. Daha önce kahve üzerinde antep fıstığı süslemeleri bir çok kez gördük fakat kahvenin aromasının antep fıstıklı olduğunu görmemiştik. Bu kahve çeşidi de dünyada ilk olma özelliğini taşıyor.”

Tunasan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech