Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şen’den gençlik iksiri

Halk Eğitim Merkezi usta

Halk Eğitim Merkezi usta öğreticisi Kadir Şen ile spordan dansa, cilt bakımdan doğru giyime kadar bir çok konuda görüşler aldık. Şen; 50 yaşında olmasına rağmen, çok genç bir görünüme sahip olmasının da sırrını verdi.

Mankenlik- Modellik kurslarının usta öğreticisi Kadir Şen, genç  ve zinde görünmek için bildiklerini gazetemizle paylaştı.

Çocukluğunuzdan beri dans ediyorsunuz, zannettiğimizden daha önemli sanırım dans etmek?

“Dans eğitimleri öğrencinin kendine olan özgüvenini geliştirmek için oldukça önemlidir.  Ayrıca doğaçlama ve sosyal hayata ayak uydurma  konularında da başarı getirir. Çünkü dansın temel adımlarını öğrendikten sonra, her ortamda dans etmeyi bilen birini bulamasa da karşısındaki yönlendirme yetisini kazanır.  Yani dans bireye medeni cesaret kazandırır. Ayrıca  zinde bir vücuda sahip olmada dansın etkisi büyüktür. Yüzme, tenis ve dans. Uzmanlar bu üç şeyi sürekli önerir. Dans ederken bütün kaslarınız hareket eder. Ben yaşım 50 dediğimde bana kimse inanmaz.Ama ben ilkokul birden beri aralıksız dans ediyorum.”

Mankenlik- Modellik Kursunu biraz anlatabilir misiniz?

“Halk Eğitim Merkezi’nde açılacak olan kursumuz Türkiye’de ilk defa açılan bir kurstur. Kadınlar ve erkekler bu kursu takip edebilir. Sadece yürüyüş ve poz değil, diksiyon ve vücut dili de modülün içerisindedir. İnsanlar  kıyafetleri ile karşılanır, kişilikleri ile uğurlanır ama o kıyafet çok önemlidir. Bir iş görüşmesine  giderken takacağınız kravat çok önemlidir. O yüzden bu modül sadece mankenlik olarak algılanmamalıdır.”

Sokakta herkes aşırı şık geliyor bana bazen…

“Kadın erkek herkes için söylüyorum. Bir insan güzelliğini, alımını özel ortamlarda belli eder. Günlük hayatla özel hayatı arapsaçı gibi birbirine karıştırdık,  farkında değiliz. Kadınlar günlük makyajlarını çok abartıyor. Günlük kıyafetlerinde çok abartılı giyiniyorlar. Sadelikteki güzelliği yakalamak lazım. Siz her gün klasik giyinirseniz, özelinizi tüzelde harcarsanız, her gün makyaj yaparsanız özel bir günde nasıl dikkat çekeceksiniz. Bir pantolon, etek bir bluz ya da gömlekle şık olabilirsin. Saçınızı toplarsınız, hafif bir  yüzünüzü renklendirirsiniz, tamam.”

Hiç 50 yaşında olduğunuzu göstermiyorsunuz, bunun tek sırrı dans değildir herhalde?

“Her gün kuaföre gitmek de çok mantıksız. Evde basitçe yapabileceğiniz işlemler için kuaföre gitmeye gerek yok.  Çünkü her gün gidince hem bir sürü kimyasala maruz kalacaksınız hem de para harcayacaksınız. Üstelik doğal görünümün ilk adımı doğal ürünlerden geçer. Bakın temiz ve parlak bir cilt için limon ve bal maskesi yeterli. Fazla hiçbir şeye gerek yok!  Altı ay bunu kullanın yüzünüz yaşına döner. Makyajın yorgunluğunu atarsınız. Evde ne varsa onu kullanın. En basiti her evde viks krem vardır. Sürün tırnaklarınıza sonucu görün. Benim mesela sırrım ısırgandır.  Herkese tavsiye ederim. Salatasını yerim, suyunu içerim.  Vücuduma sürerim. Varise, selülite birebirdir. Yakıcıdır ama tedavi eder. Zinde ve sağlıklı olmak isteyen bir insanın günlük yürüyüş yapması şarttır. Evden işe yürüyerek gitmek bile bir spordur.”

Dilek Akşen

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech