Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AFAD’tan 3 Günlük Kamp

Çanakkale AFAD, Türkiye Afet

Çanakkale AFAD, Türkiye Afet Müdahale Planı gereği, 22-24 Eylül tarihleri arasında Lapseki Kirazlıdere mevkiinde arama, kurtarma eğitim ve tatbikatları gerçekleştirdi.

Çanakkale AFAD ekipleri Türkiye Afet Müdahale Planı gereği 22-24 Eylül tarihleri arasında 3 gün boyunca gece ve gündüz süren eğitim ve tatbikat kampında su üstü kurtarma, bot kullanımı, dalış, halat fırlatma tüfeği kullanma, sel istasyonu, insansız hava aracı, termal kamera ve GPS cihazlarının kullanımı eğitimleri aldı. Aynı zamanda bu eğitimler esnasında su altı ve su üstü kurtarma, harita yardımıyla yön bulma ve insansız hava aracı ile havadan arama tatbikatları yapıldı.

Lapseki ilçesine bağlı Kirazlıdere mevkiinde 25 personel, 6 araç ve 2 arama, kurtarma botu ile yapılan eğitim ve tatbikat kampını yerinde yöneten AFAD İl Müdürü  Levent Yılmaz şunları dile getirdi: “3 gün süren kamp programında suda arama ve kurtarmanın farklı varyasyonları denendi. Çanakkale AFAD arama ve kurtarma ekibinin suda mahsur kalma ve su üstünde kaybolma olaylarına arama kurtarma botları ile mücadele, havadan arama, bulma ve araç, gereç kullanımı kabiliyetini arttırmayı amaçlayan kampımız başarıyla sonuçlandı. Personelimizin teknik ve kabiliyet bilgilerini tekrar edip geliştirecek bu tür eğitim ve tatbikat kampları belirli aralıklarla devam edecek.”

Engin Ören

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech