Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İki annenin gözünden Çanakkale Savaşı

İki annenin gözünden Çanakkale

İki annenin gözünden Çanakkale Savaşı

Kale Grubu’nun Çanakkale Savaşlarının 100 yıldönümünde hayata geçirdiği Çanakkale Evlatları projesi kapsamında her gün binlerce kişinin izlediği belgesel ile Çanakkale Savaşını anlatmakla kalmıyor, yaşatıyor da…

Bundan 100 yıl önce diğer annelerin neler hissettiğini anlamaya çalışan iki annenin gözünden son derece insani bir bakış açısıyla canlandırılarak hazırlanan belgesel, şimdiye kadar 340 binden fazla kişi tarafından izlendi.

Kale Grubu tarafından internet sitesinde yapılan bilgide şu ifadelere yer verildi: “Çanakkale’nin hikayesi defalarca anlatıldı ama hiçbiri bu hikaye kadar zengin ve sürükleyici bir şekilde anlatılmadı. İlk defa Çanakkale trajedisi, bundan 100 yıl önce diğer annelerin neler hissettiğini anlamaya çalışan iki annenin gözünden son derece insani bir bakış açısıyla canlandırıldı. Karşı taraflardan iki anne. Birbirinden tamamen farklı olsalar da her ikisi de savaşın anlamını bulma peşinde… Çanakkale’de kaybettiğimiz kahramanları savaşın 100. yılında saygıyla anıyoruz. Varlığımızı, bu güzel ülkenin var oluşunu onlara ve eşsiz cesaretlerine borçluyuz. Binlerce evladımızı yitirdik o günlerde… Tek tesellimiz ise, onların anısını hak ettikleri saygı ve özenle yaşatabilmek, bıraktıkları bu ülkeyi daha ileriye taşımak… Bizler, geçmişin bize verdiği sorumlulukla hep ülkemiz için çalıştık.

57 yıldır 5.000’i aşkın çalışanımızla, seramik, yapı malzemeleri, yapı kimyasalları, endüstriyel ürünler, lojistik, madencilik, savunma ve havacılık sektörlerinde dünyaya öncülük ediyoruz. Biz, bu topraklarda doğduk. Burada yaşamaktan, burada çalışmaktan, insanımıza yatırım yapmaktan, değerlerimizi ve kazanımlarımızı ülkemizle paylaşmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Ancak, bu vatan üzerinde kanları dökülen o aslan yürekli, genç Mehmetçikler olmadan bunların hiçbiri mümkün olmazdı. Onları daima hatırlayacağız.

Onlara duyduğumuz saygının bir göstergesi olarak, kahramanca şehit olanların anısına hazırladığımız ‘Çanakkale’nin Evlatları’ belgeselini sizlere armağan ediyoruz. Bu vatan için canlarını feda edenlerin sonsuza kadar hatırlanması dileğiyle…”

Belgesele www.canakkaleninevlatlari.com adlı internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech