Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HEM’den gençlere ücretsiz destek

Çanakkale Merkez’de bulunan Halk

Çanakkale Merkez’de bulunan Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu, lise mezunu öğrenci gruplarına YGS ve LYS sınavlarında ücretsiz olarak eğitim veriyor. Halk Eğitim Merkezinde eğitim alan öğrencilerin üniversite kazanma oranları ise %80.

Çanakkale Merkez’de bulunan Halk Eğitim Merkezi, Lise mezunu öğrenci gruplarına ücretsiz olarak bütün branşlarda (TM-TS-MF) eğitim veriyor. Dershanelerin kapanmasından sonra oluşan boşluğu Halk Eğitim Merkezleri doldurdu. Üç yıldır mezun gruplara ders veren Halk Eğitim Merkezi üç bölüm olmak üzere toplamda 21 sınıfa ders veriyor. Kurum bünyesinde 21 sınıfa, 24 öğretmen eğitim veriyor. Halk eğitim Merkezinde şu anda üniversiteye hazırlanan kayıtlı 410 öğrenci sabah 9 ve akşam 10 saatleri arasında hizmet alabiliyor.

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Çanakkale Müdürü Yasemin Şenol, gazetemize yaptığı açıklamada “Öğrencilerimizin %80’i üniversiteye yerleşti” dedi. Şenol, şöyle devam etti; “3 yıldan beri Destekleme ve yetiştirme kurslarında mezun öğrencilere yönelik YGS-LYS hazırlık kursları düzenliyoruz. Kazanma oranımız yüzde 80 dolaylarında. İlk önceleri bize gelen öğrencilerin kayıtlı öğrencilerimizin sosyo-kültürel yapıları düşüktü. Ama çok çok iyi öğrencilerimiz de mevcuttu. Hem ekonomik hem kültürel anlamda iyi öğrencilerimiz de bulunuyordu. Dershaneler resmi olarak kapatıldıktan sonra, isimleri etüt merkezleri ve özel kurslar olarak değiştirildi. Kursların ve etüt merkezlerinin ücretleri çok pahalı. Bizim ücretsiz olmamızdan ve kurs kalitesinde ders vermemizden ötürü şu anda 410 kayıtlı öğrencimiz bulunuyor. 3 öğretim bölümünden de gruplar mevcut. Bu gruplar TM-TS ve MF olmak üzere… Eğitim programımız hafta içi ve hafta sonu olmak üzere toplam 3 gruptan oluşuyor. Hafta içi gruplar; Sabah ve Akşam olmak üzere ve Hafta sonu grupları ders görüyor. Hizmetlerimiz arasında öğrencilerin çalışma odaları da mevcut. Sabah 9’dan akşam 10’a kadar hizmet veriyoruz. Öğrenciler bu saatler arasında istedikleri zaman kurumumuzda öğretmen bulabiliyorlar. Ve nöbetçi öğretmenler ders olsun olmasın kurumda bulunarak hizmet veriyorlar.”

Halk eğitim Merkezlerinde verilen bu hizmetin tanıtımı da yine Halk Eğitim Merkezinde görevli öğretmenler tarafından okullar gezilerek yapılıyor. Mezuniyet aşamasındaki liselere giden Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri, bu hizmetten faydalanabilecekleri konusunda okullarda öğrencilere sunum yapıyor.

Öğrenciler de ücretsiz olarak YGS ve LYS sınavlarına hazırlanabildikleri için mutlu… Öğrenciler para harcamadan bütün gün Halk Eğitim Merkezinde çalışabildiklerini dile getirirken, öğretmenlerinden ve Merkez’in hizmetlerinde memnun kaldıklarını söylediler.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech