Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TAŞERON İŞÇİLERE ÖZEL

Başbakan Binali Yıldırım bu

Başbakan Binali Yıldırım bu yıl tamamlanmadan taşeron işçilerin kadroya alınmasını hedeflediklerini söyledi.

Gerçi bu söz geçen yıl da, ondan önceki yılda farklı isimler tarafından söylenmiş ancak hayata geçirilememişti.

Olsun, bu sefer Başbakan söyledi.

Başbakan Yıldırım “Türk İş’e gelip taşeron konuşmamak olmaz. Maliye Bakanlığımız ve ilgili bakanlarımız bir çalışma yürütüyorlar. Muhakkak bu meseleyi gündemden çıkaracağız ve çalışanlarımızı taşeron olarak çalışanların statülerini kalıcı esasa bağlayacağız. Çalışmalar alternatiflerle tamamlanmak üzere. Bu yıl çıkmadan bu işe noktayı koymak. Bu yönde çalışıyoruz. Bu konu Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda görüşülecek” dedi.

Türkiye’de 2 milyona yakın taşeron işçi bulunuyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu geçtiğimiz günlerde taşeron işçiler hakkında yaptığı açıklamada, “Beklenti içinde olan birçok kesim var. Taşeronda çalışan arkadaşlarımız bunlardan en önemlisi. AK Parti olarak bugüne kadar ne söz verdiysek yerine getirdik. İnşallah taşerondaki kardeşlerimizin kamudaki istihdamlarındaki beklentiyi karşılayabilmek için bir aydır Maliye Bakanımız ile çok ciddi bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmayı çok kısa sürede tamamlayarak, kardeşlerimiz ile paylaşacağız. İnşallah sıkıntılarına beklentilerine, taleplerine yeni yasama döneminde yeni yıla girmeden bir cevap vermiş olacağız” ifadelerini kullanmıştı.

İnşallah taşeron işçiler kadroya geçer…

*4C’li personel nedir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4. maddesinin C fıkrasına göre; Bir yıldan az süreli veya mevsimlik hizmet olduğuna Devlet Personel Dairesinin ve Maliye Bakanlığının görüşlerine dayanılarak Bakanlar Kurulunca karar verilen görevlerde ve belirtilen ücret ve adet sınırları içinde sözleşme ile çalıştırılan ve işçi sayılmayan kimselerdir.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech