Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İptalden Sonra Erteleme

CHP’nin; “Yeterli seçim şartları

CHP’nin; “Yeterli seçim şartları oluşmadığı kanaati hakim olduğundan seçimlerin iptaline, Yönetim Kurulu’nun katılan 15 merkez ilçe yönetim kurulu üyelerinin oybirliği ile karar verildi” şeklinde açıklama yaparak geçtiğimiz hafta Pazar günü İsmetpaşa Mahallesinin üyeler bazında yapılan delege seçimlerini iptalinin ardından, bugün yapılması planlanan Cevatpaşa Mahallesi ve yarın yapılması planlanan Barbaros Mahallesi seçimleri de ileri bir tarihe ertelendi.

Bugün Karacaörenliler Dernek Lokalinde yapılması planlanan seçim için üyeler sabah saatlerinde lokalde toplanmaya başladı. Bazı üyeler seçimin ileri tarihe ertelendiğini bilerek bazı üyeler ise ertelemeden habersiz şekilde lokale geldi. Beyaz ve Mavi liste şeklinde iki listenin yarıştığı seçimlerde Cevatpaşa Mahallesinde hazır bulunan üyelerin çoğunlukla mavi tişört ve gömlekler giydiği gözlerden kaçmadı. Lokale gelen üyeler geldiklerine dair kimlik numaralarını yazarak imza attılar. Seçimlerde Mavi Liste için çalışma yapan CHP Belediye Meclis Üyesi Rebiye Ünüvar yaptığı açıklamada şunları söyledi: “CHP demokratik bir parti. Kongreler sürecine girdiğimizden beri hiçbir zaman tek bir liste ile seçim yapmıyoruz. 2 yılda bir kurultay yapıyoruz. Bu kurultayda da parti içi demokrasi gereği ekipler var. Bu ekipler üyelere gidip vizyonlarını, partinin genel amaçlarına nasıl ulaşacaklarını anlatıyorlar. Bu ekiplere göre gruplar oluşarak listeler çıkıyor. Şu an mevcutta biri beyaz, diğeri mavi olmak kaydı ile 2 liste var. Bu 2 liste demokratik bir şekilde yarışıyor. Bu kazan, kaybet meselesi değil, bayrak değişimi zamanı. Bu bizim partimizin iç meselesi. Bu meseleleri, CHP’nin demokrat kimliği ile parti tüzüğünün öngördüğü şekliyle kendi içimizde net bir biçimde çözebileceğimizden eminim. Şu anda Cevatpaşa ve Barbaros Mahallelerinin delege seçimlerinin ileri bir tarihe ertelendiği yazısını biz de gördük. Akşam 23.55’te bana mesaj geldi. O mesajdan öğrendik. İçeriğinin henüz ne olduğunu bilmiyoruz. Herhangi bir sorun yok. Kongre takvimi daha bitmedi. O takvime göre gerek ilçe yönetimimiz, gerek Genel Merkezimiz gerekli ortamı sağlayacaktır.”

“Gerçekler Ortaya Çıkacaktır”

“Yarış dönemlerinde bu tarz şeyler olur. Bir tarafı yenmek ya da kaybetmek değil mesele. Biz üyelerimize giderek tek tek anlattık. Beyaz liste de gidip anlatmıştır. 5600 üyenin belki yüzde 80’ine giderek, 2019’a giden süreçte partimizi başarıya nasıl götürebileceğimizi anlattık. Nihayetinde Esenler ve İsmetpaşa Mahallesinde üyelerimiz teveccüh gösterdiler. Bugün Cevatpaşa Mahallesinde de bu tablonun güzel olacağını öngörüyorduk ama seçim ileri tarihe ertelendi. Yine aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Çeşitli spekülasyonlar var ama bunların hiçbirinin geçerliliği yok. Zaten yakın zamanda gerçekler açığa çıkacaktır. Partimizin yetkili kurulları bunları ortaya koyacaktır. Genel Merkezimiz bu sürecin demokratik bir şekilde yürümesi için bir gözetmen gönderiyor. Diğer seçimlerde gözetmen gelerek bizzat sabahtan akşama kadar masa başında oturmuştu. Şu anda gelen gözetmenimiz muhtemelen iptal gerekçesinin ne olduğunu denetliyordur. Bir rapor sunacaktır. Biz tabanı harekete geçirdik. İnsanlar bugün buraya geliyorlar. Biz de bilgilendirme yapıyoruz. Seçimimizi ileri bir tarihte yapacağız. Bugün akşam saat 17.00’a kadar burada olacağız.”

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech