Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kredi limitleri 200 bin TL’ye mi çıkıyor?

Çanakkale Esnaf Ve Sanatkarlar

Çanakkale Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İbrahim Ejder, gazetemize yaptığı konuşmada esnafa verilen kredi limitlerinin 200 bin TL’ye çıkmasının gündemde olduğunu belirtti.

1962 yılında kurulan Çanakkale Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yaklaşık 20 yıldır başkanlığını sürdüren İbrahim Ejder gazetemize yaptığı konuşmada esnafa verilen kredi limitlerinin 200 bin TL’ye çıkmasının gündemde olduğunu belirtti. Başkan Ejder yaptığı konuşmada; “Esnaflarımıza kredi veriyoruz. Esnaflarımıza kefalet eden bir kurumuz, parayı Halk Bankası veriyor. Arkadaşlarımıza her konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Faizsiz kredileri dağıttık ve bitti; o belli bir limitti. Esnaf arkadaşlarımız haklı olarak faizsiz kredinin devamını bekliyor. 20 yıla yakın burada başkanlık yapıyorum, faizsiz kredi çıkacağını rüyamda görsem inanmazdım ancak gerçek oldu. Kredi limitlerinin 200 bin TL’ye çıkması söz konusu. Bununla ilgili çalışmalar yapılmakta” dedi.

BİN BEŞ YÜZ ESNAFA 60 MİLYON TL DAĞITILDI
Şu anda bin 500 civarında esnafın kredi kullandığını belirten Ejder; “60 milyon TL’ye yakın piyasaya sponse ettiğimiz bir meblağ var. Dönenler ile 100 milyon TL’yi bulan bir rakam ediyor. Kredilerde ve parada bir sıkıntı yok. Ne kadar istersek bankadan her ay periyodik otomatikman bizim hesabımıza geliyor para. Bunları dağıtıyoruz” dedi.

Atakan Alkış

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech