Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hakemler Sezonu Törenle Açtı

Türkiye Faal Futbol Hakemleri

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Çanakkale Şubesi 2017-2018 Futbol Sezonu Açılış Töreni, dün Çanakkale 18 Mart Stadyumunda gerçekleştirildi.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Çanakkale Şubesi 2017-2018 Futbol Sezonu Açılış Törenini önceki akşam saat 18.30’da Çanakkale 18 Mart Stadyumunda düzenlediği program ile gerçekleştirdi. Törene ASkF Çanakkale Şube Başkanı Firuz Erdil, TFFHGD Çanakkale Şube Başkanı Ali Aydın, Çanakkale Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Etik, İl Hakem Kurulu Başkanı Zafer Koçbay, Çanakkale Bölgesi Süper Lig Hakemi Ali Şansalan, Futbol İl Temsilcisi Yardımcısı Serkan Yurdabak ile Çanakkale bölgesi Amatör ve Bal Ligleri hakemleri katıldı.

Program Atatürk ve Şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı. Açılış konuşmalarını ilk olarak  TFFHGD Çanakkale Şube Başkanı Ali Aydın yaptı. Aydın konuşmasında: “Biz dernek olarak sayılı sivil toplum kuruluşlarından birisiyiz. Camiamız birçok kesimi bir araya getiren bir aile olarak uzun yıllardır ayakta durmaktadır. Çanakkale’de futbolda hakemlere şiddet olayları normalin çok çok altında. İnşallah tüm paydaşlar olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi zeki, çevik ve ahlaklı sporcular geliştirebiliriz”

Ali Aydın’ın ardından kürsüye gelen İl Hakem Kurulu Başkanı Zafer Koçbay ise: “Yönetim tarafımızla yeni olmakla beraber camia içerisinde uzun yıllar hizmet eden bir ekibiz. Amacımız birikimlerimizi genç nesillere aktarmak. Hedefimiz Süper Ligde nice Ali Şansalan’lar yetiştirmek”

Çanakkale Bölgesi Süper Lig Hakemi Ali Şansalan yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Türk futbolundaki en üst kademe olan Süper Ligde hakem olarak görev yapacak olmanın verdiği gururu sizlerle paylaştığım için çok mutluyum. Bunda katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum.”

Futbol İl Temsilcisi Yardımcısı Serkan Yurdabak ise yapmış olduğu açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Yeni seçilen Dernek Yönetim Kurulumuzu, Süper Ligde görev alacak Ali Şansalan hocamı tebrik ediyorum. Bir tane Ali Şansalan yetmez. Genç hakem arkadaşlarımızın onu örnek alıp, çok çalışarak hedeflerini oralara koymalarını diliyorum.”

Son olarak kürsüye gelen ASKF Çanakkale Şube Başkanı Firuz Erdil yaptığı konuşmada: “Kulüplerimizde futbolcularımızı çalıştıran antrenörlerimiz, müsabakalarımızı yöneten hakemlerimiz, saha konserlerimiz hepimiz bir aileyiz. Hakemlerimiz hata yapabilir ama biz hiçbir zaman kasıt aramadık. Yeni atanan İl Hakem Kurulumuzu ve Ali Şansalan’ı kutluyorum” dedi.

BAYRAK DEĞİŞİMİ NİTELİĞİNDE PLAKET TÖRENİ

Konuşmaların devamında program eski İl Hakem Kurulu Başkanı ve Kurul Üyelerine plaket takdimi şeklinde devam etti. Ayrıca bir bayrak değişimi niteliği de taşıyan bu plaket takdimi töreninin ardından, törene katılan tüm hakemler sembolik antrenman yaptı. Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech