Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Güncel

Cezaevinde Yangın Seferberliği

Çanakkale Açık Ceza İnfaz Kurumuna ait atölye binasının çatı onarımı esnasında pürmüzden çıkan yangın korkuttu. Yakın ilçe ve beldelerin itfaiye ekiplerinin de yardımda bulunduğu yangın, yoğun çalışmalar ile kısa sürede kontrol altına alındı.

Çanakkale Açık İnfaz Kurumuna ait mobilya atölyesinin çatısının onarımı esnasında, çatıya kaplama yapılırken pürmüzden çıktığı söylenen yangın, bir anda binayı sardı. Önceki akşam saat 19.30 sıralarında başlayan yangın kısa sürede büyüdü. Çatıdan başlayan yangının binayı sarması üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve yangın söndürme aracı sevk edildi. Yangının bir an önce kontrol altına alınması amacıyla Orman Bölge Müdürlüğü, Çanakkale Belediyesi İtfaiyesi, Kepez Belediyesi İtfaiyesi, Askeriyeye ait itfaiyeler, Belediye Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü su tankerleri ve AFAD sevk edildi. Ayrıca önlem maksatlı Lapseki Belediyesi ve Umurbey Belediyesinin itfaiyeleri de bölgede yangının söndürülmesine destek oldu.

ENDİŞELİ BEKLEYİŞ SAATLERCE SÜRDÜ

Cezaevi çalışanlarının da söndürülmesi için yardıma koştuğu yangın 21.30 sıralarında kontrol altına alındı. Bu esnada içerdeki mahkumların yakınları cezaevi kapısında toplanmaya başladı. İçerdeki yakınlarının sağlık durumundan endişe eden mahkum yakınları, cezaevi kapısında açıklama bekledi. Polis ise olası bir olayın büyümesini önlemek üzere cezaevi kapısına takviye olarak Çevik Kuvvet ekiplerini sevk etti. Çanakkale Açık Cezaevi Müdürü Bekir Alanoğlu, kapıda endişe ile içerdeki mahkumlardan haber bekleyen vatandaşlara herhangi bir can kaybı ya da yaralanma olmadığı noktasında bilgi verdi. Bu bilgi ile tatmin olmayan mahkum yakınları içerdeki yakınlarının telefonla araması durumunda rahatlayacaklarını söylediler. Bu durum sonrasında içeriden bir mahkumun eşini aramasıyla biraz olsun yüreklerine su serpilen mahkum yakınları cezaevi önündeki bekleyişini sürdürdü.

BÖLGEYE ÇOK SAYIDA AMBULANS SEVK EDİLDİ

Yangına müdahale eden itfaiye ve söndürme ekiplerinin dumanlardan etkilenmesi nedeniyle özel hastane ambulansları da dahil olmak kaydı ile bölgeye çok sayıda ambulans sevk edilince kapıda bekleyen mahkum yakınlarının endişesi büyüdü. Mahkum yakınları kendilerine doğru bilgi verilmediği ve mahkumların sağlık durumlarının iyi olmadığı konusunda görevlilerden kendilerine bilgi verilmesini istedi. Daha sonra içeriden mahkumların kapıdaki yakınlarını araması ve iyi olduklarını belirtmesi üzerine kapı önünde bekleyen kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

ÇANAKKALE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDAN YAZILI AÇIKLAMA

Polis ekipleri cezaevine bağlanan belli kavşak ve noktalarda yer tutarak olması muhtemel firarlar için önlem aldı. Saat 22.00 sıralarında yangın söndürüldükten sonra soğutma çalışmaları başladı. Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmadığı bilgisi paylaşılırken, sadece maddi hasarın olduğu açıklandı. Yangının maddi hasar boyutu ile ilgili detaylı açıklamanın daha sonra yapılacağı ifade edildi.

Engin Ören

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech