Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“İkinci İsrail’e geçit yok”

Vatan Partisi Çanakkale İl

Vatan Partisi Çanakkale İl Örgütü, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminin sözde referandumu ile İncirlik Askeri Üssünün ABD’ye kapatılmasına yönelik olarak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Uzun zamandır ulusal gündemde de sıkça yer edinen Irak Kürdistan Bölgesel Yönetiminin sözde referandum kararı alması ve İncirlik Askeri Üssünün ABD’ye kapatılmasına yönelik olarak Vatan Partisi Çanakkale İl Örgütü PTT binası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklama Vatan Partisi İl Örgütü Üyelerinin katılımı ile İl Başkanı Tolga Akkuzuoğlu tarafından yapıldı.

Akkuzuoğlu, dün saat 15.00’da düzenlenen basın açıklamasında şunları dile getirdi: “Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Amerika ve İsrail güdümündedir. Barzani Başkanlığındaki bu yönetim 25 Eylül 2017 tarihinde sözde bağımsızlık referandumu yapacakmış. Bu referandum yapılmamalıdır. İllegal bu referandumun yapılması halinde Türkiye bölge ülkeleriyle birlikte Irak’ın toprak bütünlüğünü sağlayacağını deklare etmelidir. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun söylediği yanlıştır. Türkiye Barzani’ye değil Irak’ın toprak bütünlüğüne garantör olur. Kurulmak istenen sözde bağımsız devlet, söylendiği gibi bir Kürt devleti değildir. Türkiye ve İran’ın sınırlarında ikinci bir İsrail kurulmaktadır.”

“TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜMÜZ TEHDİT ALTINDADIR”

“İkinci İsrail projesinin mimarı ve en büyük destekçisi İsrail’dir. Amaç Türkiye’nin güneyinden akdenize dek bir terör koridoru oluşturmaktır. Türkiye, Irak, İran ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü Amerika ve İsrail tarafından tehdit edilmektedir. Girişimi engellemek için alınması gereken tedbirler Vatan Partisi tarafından ilan edilmiştir.”

Vatan Partisi Çanakkale İl Başkanı Tolga Kuzuluoğlu bugün yapılacak MGK toplantısından çıkmasını bekledikleri kararları ise şu şekilde sıraladı: Ankara’daki Erbil temsilciliği derhal kapatılmalı ve temsilciler sınır dışı edilmelidir. Barzani yönetiminin nefes aldığı Habur Sınır Kapısı’nın, referandumdan vazgeçilmediği takdirde derhal kapatılacağı ilan edilmelidir. Barzani yönetiminin Türkiye üzerinden yaptığı petrol sevkiyatının referandumdan vazgeçilmediği takdirde derhal durdurulacağı ilan edilmelidir. TBMM acilen toplantıya çağırılmalı, TBMM söz konusu referandumu tanımayacağını ve Türkiye’nin milli güvenliği için her türlü tedbiri alacağını ilan etmelidir. Suriye yönetimi ile sorunlarını bir kenara bırakılmalı, Irak, İran ve Suriye hükümetleriyle bir araya gelerek bu girişimi durdurmak için her türlü seçenek görüşmelidir. Türkiye’nin ulusal çıkarlarıyla hiçbir ilgisi olmayan ve ABD, İsrail, PKK ve Barzani’ye hizmet eden Adana’daki İncirlik üssü, ABD’nin kullanımına kapatılmalı ve Türk ordusunun denetimine verilmelidir.

Akkuzuoğlu açıklamanın devamında; “Türkiye bu üs gericiliğin ve terörün merkezi olmuştur. Amerika kara gücü PKK’yı bu üsten beslemekte ve yönetmektedir. İncirlik üssünün Amerikalılara kullandırılmasına derhal son verilsin” dedi. Açıklamanın ardından Vatan Partisi Çanakkale İl Örgütü Üyeleri, İncirlik üssünün ABD’nin kullanımına kapatılması maksadıyla imza masaları açarak toplamış oldukları imzaları PTT Çanakkale Şubesinden TBMM’ye gönderdiler.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech