Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Üretici Adalet Bekliyor

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Yenice İlçesinde köyleri ziyaret etti. Hemşehrileriyle buluşan Vekil Öz; üreticilerin sorunlarını dinledi. Seyvan ve Davut köylerinde, tarlalarda mahsul toplayıp vatandaşa yardım eden Öz, biber toplayan üreticilerin emeklerine destek oldu.

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Yenice’nin Seyvan ve Davut köylerinde üreticilerle bir araya gelerek üreticilerin sorunlarını dinleyerek, “Her zaman üreticiler ile birlikte olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Bülent Öz konuyla ilgili “Ülkemizin kalkınmasında önemli bir rol üstlenen çiftçimiz, AKP’nin yanlış politikaları yüzünden milletin efendisidir söyleminden uzakta kalmıştır. CHP örgütlerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz ilçe ziyaretlerimizde, köylülerimizle buluşuyoruz ve çiftçimizin sorunlarını tespit ederek çözüm konusunda gerekli girişimleri yapıyoruz.” şeklinde konuştu. AKP’nin üreticinin sorunlarını dile getirmediğine değinen Vekil Öz, “Tarladan sofraya gelene kadar Kapya Bibere büyük emek verildiğini biliyoruz. Ne yazık ki çekilen sıkıntıların karşısında kazanılan paranın, üretim maliyetini karşılamadığı için geçtiğimiz yıl TBMM ’de Kapya biber üretimi ve pazarlaması alanında yaşanan sorunların ve üretici birliklerinin yaygınlaştırılamamasının nedenlerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla araştırma önergesi vermiştim. Çiftçimizin talep ettiği sorunlarını biz dile getiriyoruz fakat politikalarını üreticiden yana belirlemeyen AKP Hükümeti, konuyu Meclis Genel Kurulunda gündemine getirmemiştir.” dedi.

“ÜRETİCİNİN KAZANMASI, ÜLKENİN KAZANMASI DEMEKTİR”

Bülent Öz “Üreticilerimizin sorunlarını biliyoruz ve uyarılarımıza rağmen yanlış politikalarından vazgeçmeyen AKP Çiftçimizi görmezden gelmeye devam ediyor. Fakat üreticilerin birlikteliği üzerine yapılacak çalışmalar ile pazarlama modelleri üzerine yapılacak desteklemeler, çiftçimizin kazancına destek olarak yüzünü güldürecek çözümdür. Çünkü üreticimizin kazanması, Ülkemizin kazanması demektir.” diye konuştu.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech