Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yıkım Kararı Alınan Okullarda Veliler Tepkili

Yeni eğitim dönemi başlamasına

Yeni eğitim dönemi başlamasına günler kala depreme dayanıklı olmadığı yönünde karar alınan bazı okullar için yıkım kararı çıktı. Kararın kendilerine okullar açılmadan 3 gün önce söylendiğini iddia eden veliler, okulların açıldığı ilk gün tepki gösterdi.

2017’nin Ocak ayında Ayvacık ilçesinde meydana gelen depremlerden sonra kentteki dayanaksız yapılar üzerinde gerçekleştirilen çalışmalar hızlandırıldı. Çalışmaların ardından Çanakkale merkezde bulunan köklü eğitim kurumlarından 3 tanesine yıkım kararı çıktı. Edinilen bilgiye göre binalardan alınan örnekler neticesinde yapılan değerlendirmeler sonucu Çanakkale merkezdeki Nedime Hanım Meslek Lisesi ile Esenler Mahallesi’ndeki Ömer Mart Ortaokulu ve Ticaret Borsası İlkokulu binalarının depreme dayanıksız olduğu ve bu yüzden bu 3 okul binası için yıkım kararı alındığı belirtildi.

Öğrenciler ve veliler durumdan tedirgin olurken, Milli Eğitim Müdürlüğü yönetimi, bu okullarda eğitim öğretime ara verilmemesi için harekete geçti. Ömer Mart Ortaokulunun Cumhuriyet Meydanı yanındaki eski Fen Lisesi binasına taşınması kararlaştırıldı. Nedime Hanım Meslek Lisesinin ise Kepez Beldesinde yeni yapılan okula taşınması gündemde…

Veliler ise kendilerine yıkım kararının geç söylendiğini iddia ederken duruma tepki gösterdiler.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech