Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Turgut Reis Ortaokulu Açıldı          

Bir yıl boyunca yapımı

Bir yıl boyunca yapımı süren Barbaros Mahallesi’ndeki Turgut Reis Ortaokulu açıldı. Öğrenciler 2017-2018 eğitim-öğretim yılına yeni okullarında girmenin heyecanını yaşadı. Okulun açılışına Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ve Çanakkale Valisi Orhan Tavlı da katıldı.

Üç sene önce depremde zarar görüp yıkılan Turgut Reis Ortaokulu yenilendi. Yapımına bir yıl önce başlanan okul tamamlanarak, yeni eğitim-öğretim yılına yetişti. Öğrenciler yeni okullarında sıralardaki yerlerini almalarının heyecanını yaşadılar.

Turgut Reis Ortaokulunun açılışına, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan’da katıldı. Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan açılış konuşmasında;”2017-2018 öğretim yılına büyük bir sevinç ve coşkuyla başlıyoruz. Yürekleri pır pır eden,okullarıyla buluşmanın sevinç ve mutluluğunu bizlere yansıtan yavrularımızın da bu heyecanını paylaşıyoruz. Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin evrensel bilgiye ulaşmaları, bu bilgiyi hayatlarında kullanarak, ülkemizin yetişmiş insan gücü ihtiyacına cevap verecek şekilde yetiştirilmeleri, tüm insanı değerlere saygılı olmaları ve  Türk milletinin milli,ahlaki,manevi ve kültürel değerlerini benimsemeleri ve içselleştirmeleri için çalışıyoruz.” dedi.

“HAYAL KURMAK, BİLGİDEN DAHA ÖNEMLİDİR”

Özkan “Akıl ve Bilgi bize iradi bir emanettir. Merak duygusuyla başlayan öğrenme süreci bir ömür boyu devam etmektedir. Öğrenme faaliyetinin gerçekleştiği okullar bu sürecin en önemli parçasıdır. Hayal bilgiden daha önemlidir. Bilgi sınırlıdır, hayal etmenin sınırları yoktur. Hayal kurmayı öğrenin. Hayal kuran çocuklar onu hayata geçirdiklerinde ne kadar önemli bir iş yaptıklarını görürler.” dedi.

“ÜZERİNDE ÖZVERİ İLE DURMAMIZ GEREKEN HAYATİ KONU EĞİTİMDİR”

Açılışa katılan Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ise,”2017-2018 eğitim- öğretim yılının ilk gününde öğrencilerimizin, velilerimizin ve maarif ordumuzun öğrenme ve öğretme heyecanına ortak olmaktan gurur ve onur duyuyor, sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Ekonomik, sosyal, kültürel ve sanatsal gelişmeyi sağlayarak millet olarak huzur ve refa

h içinde yaşamak, devletimizin eğitimdeki hedeflerine ulaşmak, gelişmiş ülkeleri bilim ve teknolojide geçerek emin adımlarla geleceğe yürümek istiyorsak, üzerinde özveriyle durmamız ve önem vermemiz gereken hayati konu eğitimdir.

Eğitim bireyin hem sosyal yönünü, hem de üretkenliğini geliştirerek kendisine, çevresine ve topluma faydalı hale getirir. Birlik ve beraberlik içinde yaşayan üretken ve eğitimli insanlardan oluşan bir toplum, ekonomik olarak gelişmiş ülkeler arasındaki yerini her zaman alır. Bu hedefi gerçekleştirmek için bilim ve teknolojide gerçekleşen değişimi ve gelişimi takip etmemiz zorunludur.” dedi.

Vali Orhan Tavlı ve Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, öğrencilerin mutluluklarına ortak olarak, okulu da gezdiler. Sınıfları ziyaret ettikten sonra öğrencilere yeni eğitim-öğretim yılında kullanacakları kitaplarını takdim ettiler.

Tunahan Ünsal  

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech