Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

5.sınıflarda İngilizce hazırlık dönemi

5.sınıf yabancı dil hazırlık

5.sınıf yabancı dil hazırlık uygulaması bu yıl başlıyor. Yabancı dil hazırlık uygulaması yeni dönemde başlayacak. İlimizde 10 okul pilot okul olarak seçildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün uygulaması doğrultusunda, 2017-2018 Eğitim- Öğretim yılında İngilizce ağırlıklı eğitim uygulaması ilimizde 10 ortaokulda başlayacak.

5.sınıflarda en az 4 şubesi olan ve tüm şubelerinde yabancı dil ağırlıklı eğitim yapabilecek ve İngilizce öğretmeni olan okullar arasından, Merkez Cevatpaşa Ortaokulu ve Merkezi Hüseyin Akif Terzioğlu Ortaokulu ile Ayvacık Küçükkuyu Fernur Sözen Ortaokulu, Biga Çiçeklidere Özel İdare Ortaokulu, Biga Ortaokulu, Bayramiç Cumhuriyet Ortaokulu, Çan Şehit Engin Eker Ortaokulu, Ezine Gazi Ortaokulu, Gelibolu 100. Yıl Barış Ortaokulu, Lâpseki Plevne Ortaokulu seçildi.

İNGİLİZCE TEMEL EĞİTİM OLACAK

Yabancı dil yeterliliğinin istenilen düzeye getirilememesi nedeniyle hazırlık sınıfı uygulaması 2017-2018 eğitim-öğretim döneminin başlayacağı 18 Eylül’de ilk ders zilinin çalmasıyla başlayacak. İngilizce dersinin içeriği öğrencilerin iletişimsel dil becerilerini geliştirecek nitelikte hazırlandı ve dilbilgisi öğretimi üzerine kurgulandı. Programın sonunda öğrencilerin yabancı dil düzeylerinin ‘A1’ seviyesinden ‘B1’ seviyesine ulaştırılması hedefleniyor.

ÖĞRENCİLERİN DERSE KATILIMI SAĞLANACAK

Programın uygulamaya yönelik getirdiği en önemli yenilik, okuma kitaplarının zorunlu tutulması olacak. İlimizde yüzlerce öğrenci zorunlu tutulan İngilizce okuma kitapları sayesinde hem okuma alışkanlığı kazanacak hem de akıcı İngilizce konuşacak. Derslerin içeriği üzerine de yoğun mesai harcayan bakanlık, konuların işlenmesini eğlenceli hale getirdi. Buna göre, özellikle güncel konulardan ve örneklerden yola çıkılarak öğrencinin derse katılımı en üst seviyeye çıkarılacak.

İngilizce hazırlık uygulamasında ders saati sayısı da belli oldu. Buna göre, söz konusu program haftada ortalama 15 ders saati üzerinde hazırlandı. Bakanlık, ders saati değişimine bağlı olarak esnek uygulamaya da imkân verecek.

Öğrencilerin ilgisini çekecek hayatın içinden konular, oyunlarla, ilgi çekici ve eğlenceli bir içerikle sunulacak. Diyalog ağırlıklı işlenecek derslerde, öğrencilerin kendilerini ifade etmeleri için çeşitli etkinlikler yapılacak.

Dilek Akşen

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech