Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kadınların güzellik konusunda 5 hatası

Kadınlar güzelliğin peşinde koşarken

Kadınlar güzelliğin peşinde koşarken yaptıkları hataları fark edemiyor.Kadınlar güzellik uğruna yüzyıllardır ne savaşlar veriyor… Duyduğu her şeyi denemek konusunda ön saflardan bayrağı kapıp koşacak ne çok kadın var.

Bir internet sitesinden derlenen habere göre; güzellik elbette göreceli bir kavram ve nesil değiştikçe bu kavram da değişiyor. Her gün yeni bir makyaj ürünü çıkıyor. Yok, gibi görünen makyajlar için bile bir kadın tonlarca ürün kullanıyor. Diyet listeleri havada uçuşuyor.

Artık doğru yanlış ne birbirine karışıyor. Hal böyle olunca da kadın hata yaptığını fark edemiyor ve güzelleşmek isterken kendini yaşlanmaya yaklaştırıyor.

Hata 1: Suyu ihmal etmek

“Su hayattır” sadece bir reklam sloganı değil; sağlıklı yaşamın ilk koşulu. Çünkü vücudumuzun en çok suya ihtiyacı var. Su cildi yeniliyor ve sağlığına sağlık katıyor. Şu bir gerçek ki sağlıklı bir vücuda sahip olmadan güzelliğe kavuşmak mümkün değil. İşte bu yüzden güzelliğin ilk şartı olarak en az 2-3 litre su içmek gerekiyor.

Hata 2: Sağlıklı beslenmemek

İkinci en büyük hata da beslenmeye dikkat etmemek. Vücudumuzu içten beslemezsek dıştan yaptıklarımızın hiçbir değeri olmaz ve bir de üstüne yapay bir görüntümüz olur. Bu yüzden beslenmemize, uyku düzenimize ve hareket etmeye özen göstermeliyiz.

Hata 3: Makyajı abartmak

Makyaj yapmak elbette kadına kendini iyi hissettiriyor, bir canlılık katıyor. Ama şu da bir gerçek ki kullanılan ürünler aslında cildin hava almasını engelliyor. Abartmayın, yüzünüzde bir katmanla dolaşmak güzellik değildir. Elbette makyaj yapacağız. Makyajla uzun süre kalmamaya ve asla bu şekilde uyumamaya da özen gösterin. Ayrıca cildinizin neme ihtiyacı olduğunu da unutmayın.

Hata 4: Saçlarda hep aynı modeli kullanmak

Saçlarını atkuyruğu toplamak, sıkıca bir topuz yapmak her zaman derli toplu ve stil sahibi bir görüntü verir. Ancak bu modeller saçları gerdiğinden daha çabuk ve sık kırılmasına neden olur. Bu sebeple sürekli saç toplamak doğru değildir. Saç konusunda bir başka hata da saç kremini saçın tamamına uygulamak. Bu uygulama saçların yağlanmasına ve dökülmesine sebep olur. Özellikle kuaförde saç yıkanma esnasında kremin saç uçlarına uygulanmasını istediğiniz konusunda uyarın.

Hata 5: Kendini beğenmemek

Farkında mısınız bilmiyorum ama sürekli kendinizde beğenmediğiniz şeyleri değiştirmeye çalışırken hayat akıp gidiyor. Kendinizi iyi hissettiğiniz zamanlarda aynada daha güzel bir suret görürsünüz. Bu yüzden makyaj hileleri yerine hayattan keyif almanın yollarını aramalısınız. Kendinizi sevin ve olduğunuz gibi kabul edin. Başkasının hep daha güzel olduğunu düşünmekten vazgeçin.

Unutma, senden güzeli yok!

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech