Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Kavgasız Meclis Yaratmak İstiyoruz”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim zamanı yaklaştıkça yeni gelişmelerle heyecan artıyor. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin’in kendi yönetimindeki isimleri başkan adayı olarak işaret etmesinin ardından yönetimin ortak adayı olan Başkan Yardımcısı Mustafa Kansu, bugün bir basın toplantısı düzenledi. Kansu, komite seçimlerinin ardından nasip olursa, meclisin takdiri olursa Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olduğunu belirtti.

Truva Otel’de yaptığı basın toplantısında bir yola çıktığını belirterek konuşmasına başlayan Mustafa Kansu, 8 Ekim’de yapılacak Çanakkale Ticaret Odası seçimlerinde Başkan Aday Adayı olduğu belirtti.

“NASİP OLURSA BAŞKANLIĞA TALİBİM”

Bazı istişarelerin ardından bu kararın alındığına yaptığı vurgunun ardından konuşmasına şöyle devam etti: “Nasip olursa ilk önce kendi komitemizle ilgili bir çalışma yapacağız. Komitemizdeki arkadaşlar bizi  takdir eder de meclise getirirlerse, ardından meclisteki arkadaşların da takdiri olursa başkanlığa talibiz. Hizmet edebilecek, bir şeyler üretebilecek ve Çanakkale’ye bir şeyler katabileceksek bir bu işe talibiz. Arkadaşlarımızın takdiri ile inşallah başkanlığa aday olacağız.”

Kısa açıklamasının ardından basın mensuplarının önerilerini dinleyip sorularına cevap veren Kansu, adaylık sürecinde yönetimdeki isimlerle sorun yaşandığına dair sorulara, arkadaş olduklarını ve hiçbir sorun yaşanmadığı cevabını verdi. Haberlerin ardından yapılan görüşmelerde arkadaşlarıyla birlikte yürümeye devam edeceklerini ifade etti.

Yönetim Kurulu hakkındaki soruya ise ilk hedefinin kendi komitesinde meclis üyesi olduğunu, meclise geldikten sonra başkan adayı olabileceğini belirterek cevap veren Kansu, yönetimindeki isimleri henüz açıklayamayacağını çünkü 6500 üyenin 4500 üyesinin aktif olduğunu, seçme ve seçilme hakkının olduğunu kaydetti. Çanakkale için projesi olan, çalışmak isteyen insanlarla yürümek istediğini de belirten Kansu, “Biz kavga etmeyen, genç, düzgün bir meclis üretmeye çalışıyoruz. Yeni çıkan arkadaşlarımızın da hepsi düzgün arkadaşlar. Önemli olan, düzgün bir meclis yaratırsak düzgün bir yönetim kurulu olur. Komiteler meclisi, meclis yönetim kurulunu tetikler. Bunlar bir sinerji yaratır ve iş üretmeye başlar. Ancak yatan bir meclis yatan bir yönetim üretir. Hesap sorulmadığı zaman insanlar rahatlar. Biz bunu istemiyoruz. Bizi ittirecek, yürütecek insanlar olsun istiyoruz. Çanakkale menfaatine çalışacak bir kurumuz. Hepimiz Çanakkale için çalışacağız, kimin olduğunun önemi yok.”

“ÇANAKKALE BİR ŞEYLER KAZANSIN DERDİNDEYİZ”

Projeleri ile ilgili de konuşan Kansu Troia Yılı için ciddi bir çalışma yürüttüklerini ve 2018’de tüm enerjilerini bu projeye vereceklerini belirtti ve dünyada Trioa’nın adını duymayanın kalmayacağını vurguladı. Kansu, konuşmasına fikir babası olduğu Ezine’de oluşturulan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi vererek devam etti. Özellikle Çanakkale’nin tarımının da değerlendirileceği, köylünün çıkarını düşünerek Gıda İhtisas OSB’yi yaptıklarını ifade etti. Kansu, “Çevremizdeki ovalarda üretilen ürünleri bir kutu içerisinde rafa gelebilmesi ve daha uzun ömürlü olması bunun ticaretinin sanayi boyutuna taşınması amacındayız.” diyerek konuşmasına “Çanakkale bir şeyler kazansın bunun derdindeyiz” ifadeleriyle son verdi.

Eylem Gözeldere

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech