Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İbrahim Bodur Anadolu Lisesi’ne Rötuş

Çanakkale Merkez İlçe’de bulunan

Çanakkale Merkez İlçe’de bulunan İbrahim Bodur Anadolu lisesinde yenileme ve bakım çalışması yapıldı. İBAL, yeni eğitim-öğretim yılına yenilenmiş bir şekilde başlıyor.

“Okulun dış cephesi yenilendi”

24 Temmuz’da İbrahim Bodur Anadolu Lisesi’nde başlayan bakım ve onarım çalışmalarında sona gelindi. Okul Müdürlüğünden alınan bilgiye göre okuldaki çalışmalar için, okula 4 tır malzeme geldi ve çalışmalar yaklaşık bir buçuk ayda tamamlandı. Okulun dış cephesi baştan aşağı yenilendi. Dış duvarlara mantolama çalışması yapıldı ve bina boyanarak yeni bir görüntüye kavuştu. Okuldaki çalışmaların Cumartesi günü bitmesi beklenirken, okul yönetimi tarafından okulun 2017-2018 eğitim-öğretim takviminin başlangıç günü olan 18 Eylül’e yetiştirileceği açıklandı. Dış cephedeki mantolama işleminin yanı sıra geçen yıllarda eski olması sebebiyle dikkat çeken Atatürk büstü de yenilenerek, büst tamamlandı. Okuldaki tüm masraflar İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından finanse edildi.

“OKUL PROJESİ KAPSAMINDA HER YIL 1.000 FİDAN YETİŞTİRİLİYOR.”

3 yıldır İbrahim Bodur Anadolu Lisesi’nde “Tohumdan Fidana” projesi yapılıyor. Proje kapsamında 9. sınıf öğrencilerine fidan yetiştirilmesi ödevi veriliyor.

Yetiştirilen fidanlar okul bahçesinde yetiştirilerek bakımları yapılıyor. Geçen yıl 1.000 fidan yetiştiren lise öğrencileri fidanları Atikhisar Barajının bulunduğu havzaya dikti. Okul Yönetimi fidanların okul bünyesinde yetiştirildiğini gönüllü kuruluşların fidanları okuldan aldığını söyledi. Aynı zamanda fidanların bu sene içerisinde İbrahim Bodur 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı’na dikilmesi planlanıyor. Yetiştirilen fidanların çoğu Meşe Palamutu iken, Çay ve Dut fidanları da yetiştirildi.

Tunahan Ünsal

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech