Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cezalandırılacak (mış)

Emniyet Genel Müdürlüğü, resmi

Emniyet Genel Müdürlüğü, resmi bir duyuru yaparak sosyal medya üzerinden herhangi bir takıma ya da futbolcuya küfredenlerin bundan böyle 7/24 takip edileceğini ve cezalandırılacağını açıkladı.

Sporda şiddet, küfüre hayır!

Bu kapsamda, 12 Ağustos-13 Eylül tarihlerinde bu tür paylaşımlarda bulunan 757 sosyal medya hesabı tespit edildi.

Araştırıp, takip edip bulmuşlar… Faili meçhul kalmamış yani…

“Sosyal Medyada Sporda Şiddete Geçit Yok!” başlığıyla yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan çalışma grubu ile; seyirci, taraftar, oyuncu ve tüzel kişilerin sosyal medya platformları üzerinde bireysel ya da herhangi bir takıma yönelik küfür, hedef alınan gerçek kişi ya da tüzel kişinin manevi şahsiyetini tahkir ve tezlil edici, taammüden ve müessir fiil oluşturulabileceği değerlendirilen söylemler, müzahir grubu/taraftarları galeyana getirmeyi hedefleyen kişi ve oluşumlar 7/24 esasına göre takip edilmeye başlanmıştır. Bu kapsamda; 12.08.2017 – 13.09.2017 tarihleri arasında bu tür paylaşımlar yapan 757 hesap tespit edilmiş olup bu hesaplar hakkında gerekli çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

7/24 takip…

Özverili bir çalışma. Bu çalışmanın spor kamuoyu tarafından takdirle karşılanacağına eminim. Kamuoyuna saygıyla duyurulan konunun daha çok çevrelere ulaşması için o metni ben de kamuoyuna saygıyla paylaşıyorum.

Ancak ve yine de ancak sormadan edemiyorum…

“Acaba sosyal medya hesapları üzerinden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e her gün ipe sapa gelmez şeylerle hakaret edenlere ne olacak? Onlar da takibe alınıp haklarında gerekli yasal işlem yapılacak mı?

Yoksa…

Sadece spor üzerinden mi bu algıyı yürüteceğiz…

Spor olsun diye mi ?

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech