Önder: Top Çeviren Sizsiniz!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkanı Nejat Önder, dün yaptığı basın toplantısında gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulunurken, “Top çevirme özür dile” diyen AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Bülent Turan’a da cevap verdi. 

26  – 29 Ağustos 2017 tarihleri arasında dört gün boyunca Eceabat’ta gerçekleştirilen Adalet Kurultayı’nın sonuç bildirgesini açıklamak ve kurultayda alkol kullanımı hakkında açıklama yapmak üzere basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Nejat Önder, İl Başkan Yardımcısı Faik Göksel ve Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Alptuğ Akkoca ile birlikte kameraların karşısına geçti.

“ÇOCUK TECAVÜZLERİ KONUSUNDA DUYARLI OLSALARDI

Kurultay kitapçığında yer alan madde madde kurultay kurallarını okuyup basın mensuplarına dağıtarak şehitlikte duyarlı olmaya davet edenlere, “Bize duyarlılık dersi vermesinler. 3 tane hadsizin yaptığı işin topluma mal edilmemesi lazım. Alkol kullananlar, hem partiden hem alandan atılmışlardır. Bakan Kurtulmuş, ‘CHP açıkça özür dilemelidir’ diyor. Bizim dışımızda gelişen bu durum için biz özür dileriz. Ancak bu bizim dışımızda gelişen bir olaydır. Bu davranış  Cumhuriyet’in temeline dinamit koyan bir durum değildir. Ülkeyi 50 sene geriye götüren bu darbe girişiminin ardından FETÖ’ye destek verenler, ‘Allah’ım beni affetsin, Milletim beni affetsin’ diye geçiştirdi. Orada içenleri lanetliyoruz ama üreten de sizsiniz. Vatandaşa istihdam yaratılmıştır fakat orada Şarap Fabrikasını devlet desteğiyle kuran sizsiniz. Üreten sizsiniz. O köylerde düğün olmuyor mu? İçki içilmiyor mu? Basit işler bunlar.” dedi. Önder, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın ihracı kınayan ve ihraç edilenlerin avukatlığını yapmak istediğini belirten açıklamaların hatırlatılması üzerine “Top çevirme özür dile” çıkışına atfen ülkenin bulunduğu ekonomik sıkıntıyı ve adaletsizliği hatırlatarak Turan’ın da top çevirdiğini ifade etti. Önder, “Alana gelen 100 binden fazla adamın içerisinden bu gibi adamlar çıkabilir. Bizi üzen bu durumun gereği de yapılmıştır. Biz bunu lanetliyoruz, kınıyoruz ama en azından Onlar da vakıflardaki çocuk tecavüzleri konusunda duyarlı olsalardı. 3 tane Bakanın yolsuzluklarına rağmen aklanmasına duyarsız kalmasalardı. O nedenle top çeviren Onlar, biz değiliz.” dedi.

“AK PARTİLİLER ÇALIŞTAY KİTAPÇIĞINI OKUSUNLAR”

Delege seçimlerinin de yakın zamanda başlayacağını belirterek tarih tarih bilgi veren Başkan Önder, “Bu seçimler çok önemli çünkü seçilecek arkadaşlar, 2019 seçimlerini de organize edeceklerdir. 2019’da ülkemizin ve kentimiz için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz o nedenle bize yakışır bir şekilde şeffaf bir ortamda delegemizi seçeceğiz. Kongrelerimizi yapacağız” dedi. Konuşmasının devamında İl Özel İdaresi’nin bu yıl 60 trilyon borcu olduğuna da değinen Başkan Önder, bu borç nedeniyle Çanakkale’nin gelecek yıl hizmet alamayacağını belirtti. Önder, adalet kurultayı sonuç bildirgesini okuduktan sonra kurultaydaki çalıştaylarda yapılan konuşmalarla derlenen bir kitapçık hazırlanacağını ve bu kitapçığın asıl AK Partililer tarafından okunması gerektiğini ifade etti. Önder, “Adalet herkese lazım. Bir gün onlara da lazım olduğunda biz onlar için de ‘Adalet’ diyeceğiz” dedi.

Eylem Gözeldere

 


Bu haber 08/09/2017, Cuma günü yayınlandı, 164 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com