CHP’lilerden 9 Eylül mesajları

5 sene önce Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İzmir’in kurtuluş günü ve aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kuruluş yıl dönümü olan 9 Eylül nedeniyle CHP’li siyasetçiler mesaj yayımladılar.

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek; “94 yıldır hiç kandırmayan, kandırılmayan ve kanmayan partidir CHP”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Cumhuriyet Halk Partimizin 94.kuruluş yıldönümü kutlar, laik, demokratik ve adaletli günlere ancak partimizin iktidarı ile kavuşacağımıza olan inancımla, çocuklarımıza güzel, güneşli bir yaşam sunmak için mücadelemizi tüm kararlılığımızla sürdüreceğimizi ifade etmek isterim. Başta kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarını şükranla anar, CHP’ye katkı ve gönül veren tüm vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunarım”

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar; “Eylül, iki açıdan önemli bir tarihtir. 9 Eylül 1922; Dumlupınar Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Yunan Ordusu’nu önüne katan Türk Ordusunun işgal altında bulunan İzmir’e girmesi ve İzmir’in kurtuluşudur. 9 Eylül vesilesiyle, İzmir Marşı’nı bugün de yine yüksek sesle seslendiriyoruz. Marştaki gibi büyük önderin adını sadece ‘mücevher taşa’ değil kalbimize, ruhuma ve aklımıza kazıyoruz. ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa, Yaşa’ demeye devam ediyoruz”

CHP İl Başkan Yardımcısı Güneş Pehlivan; “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi mirası olan Cumhuriyet Halk Partisi 94 yıla bir Cumhuriyet sığdırmıştır. Sömürge halklara ilham olmuştur. Kendi coğrafyasında bir rönesansın öncüsü olmuştur. Mevcut zorbalık ve karanlık altında dahi akli ve manevi bağımsızlığın güvencesi olmuştur.Cumhuriyet Halk Partisi herkes için adaletin sesidir. Kadının eşitçe saygıdeğer statüsünün savaşımıdır. Düşüncenin, ifadenin, inancın, kültürün, sosyal yaşamın nabzıdır. Sansürlenen sanatın, meczupça inkar edilen seküler bilimin sığınağıdır. Ekoloji mücadelesinin kalkanıdır. Gezi ruhudur. Emek dayanışmasıdır. 12 Martların, 12 Eylüllerin, 15 Temmuzların ve 15 yıllık darbe girişiminin deviremediği çınardır”

CHP Kepez Belde Başkanı Birol Arslan; “Kurulan Parti; Cumhuriyeti ve Cumhuriyet’in bizlere sunduğu tüm insanca yaşama haklarını ve İlkeleri savunup, kollamaktadır. Bizler; Milli mücadelenin belkemiğini oluşturan ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözünün onur ve gururunu her zaman yaşamaktayız ve bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz”

Haber Merkezi


9 eylül mesajları chp CHP Çanakkale Bu haber 08/09/2017, Cuma günü yayınlandı, 364 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com