Çanakkale Yenilenen Okuluna Kavuştu

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Zarar görüp yıkıldıktan sonra 1 yıl gibi bir sürede yenilenen Turgut Reis Ortaokulu 2017-2018 Eğitim Öğretim yılına hazır…

3 Sene önce depremde zarar gören ve yıkılan Turgut Reis Ortaokulu yenilendi. Yapımına 1 yıl önce başlanan okulun inşaatı tamamlandı. Turgut Reis Ortaokulu Mayıs ayında teslim edilirken, Haziran ayında okulun içerisinde yerleşme çalışmaları başladı. Okuldaki hazırlıklar tamamlanarak 18 Eylül’de başlayacak olan eğitim maratonuna yetiştirildi. Turgut Reis Ortaokulu yenilenen görüntüsünün yanı sıra “320” kişilik kayıtlı öğrenci sayısıyla da dikkat çekti. Öğrenciler, yeni yapılan binada 2017-2018 eğitim-öğretim yılında sıralarda yerlerini alacaklar.

Turgut Reis Ortaokulu’nun bu sene okul üniformaları da yenilendi. Üniformaların öğrencilerin rahat etmesi için üretildiği gözlerden kaçmadı. Kız öğrenciler için kısa-uzun kollu tişört ve şort etek tasarlandı. Erkek öğrencilerin kıyafeti ise tişört ve kargo cepli pantolon oldu.

Her yıl eğitim öğretimin başladığı gün düzenlenen ilköğretim haftası kutlaması Çanakkale Merkez ilçede bu sene Turgut Reis Ortaokulu’nda gerçekleştirilecek. Kutlama programına Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın da katılması bekleniyor.

Tunahan Ünsal – G. Nermin Yıldız

 


Bu haber 08/09/2017, Cuma günü yayınlandı, 225 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com