Üniversiteliler Yurtları Doldurdu

5 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından yaşadıkları şehrin dışında okuyacak olan öğrenciler, konaklama arayışına girdi. Yükseköğretim yurtlarında doluluk sağlandı.

2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala Üniversite öğrencileri kapsamlı bir konaklama arayışına girdi. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenci yurtları kayıt süreçlerinde sona yaklaşıldı. Çanakkale Merkez’de bulunan bir çok öğrenci yurdu kontenjanlarını doldurdu.  Yurt fiyatlarında her yıl Efe-Tüfe oranlarına göre değişkenlik olurken, kişi başı konaklama ücretleri de farklılık gösterdi.

Çanakkale Yükseköğretim Yurt Müdürlerinden Elvan Güder; Yurtlarda doluluğun sağlandığı, öğrencilerin evden ziyade yurtta daha rahat ettiklerini belirtirken, Ek Yerleştirme için gelen öğrencilerinde açıkta kaldıklarını söyledi.

Öğrencinin masrafının kiralık evde yaşadığında daha fazla olacağına değinen Güder, yurtların daha avantajlı olduğunu belirtti. Güder, “Yurtlarda öğrencilerin gerekli tüm ihtiyaçları karşılanmakta Elektrik, Su, İnternet, Isınma ve Beslenme gibi giderler ödenen ücretin içerisinde olup öğrencinin konaklama açısından başka bir masrafının bulunmaması yurt tercihlerinde etkili oluyor. Çoğu öğrenci kayıtlarını yaptırdı. Boş oda kısıtlı sayıda kaldı” diyerek bu süreçten sonra yurtlarda yer bulmanın zor olduğunu dile getirdi.

Tunahan Ünsal – Nermin G. Yıldız


Çanakkale çomü öğrenci yurdu yurt fiyatları Bu haber 06/09/2017, Çarşamba günü yayınlandı, 73 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com