BU OLMADI İŞTE

5 sene önce Cemal Oral Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

10 güne çıkarılan Kurban Bayramı tatili sona erdi. Çalışanlara yarın mesai, işsizlere ise yeni bir umut günü…

Bayramda Çanakkale’de bilinen araç kuyruklarının dışında sizi şaşırtan bir şey oldu mu?

AK Parti’nin üst kadrosu CHP’nin Adalet Kurultayı’ndaki içki konusunu gündemde tutmaya devam etti. CHP bayramlaşmasını gerçekleştirip gözünü delege seçimlerine çevirdi. MHP bayramlaşmadan sonra teşekkür açıklaması yaptı vs..

Şaşırdık mı?

Sizi bilemem ama ben şaşırmadım…

Siyaseti bir kenara koyarsak gündelik yaşamda da Çanakkale’de bayram günlerini rahat ve huzurlu yaşarken gelen bir haber değişik yorumlara neden oldu.

Bir barda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Laz Mustafa lakaplı 37 yaşındaki Mustafa Özpınar tartıştığı alkollü bir şahıs tarafından bıçaklandı. Özpınar yaşamını yitirdi. Aldığı alkole yenik düşen bıçaklı saldırgan yakalanıp gözaltına alındı.

Bu olmadı işte…

Çanakkale araç kuyruğuna alışır ya da çözüm eritir. Kimi köprü der kimi köprüye karşı çıkar ama şiddet hiçbir zaman olmaz.

Çanakkale’de şiddet, uyuşturucu kullanımı gibi olayların arttığına yönelik iddialar var. Adı geçen konularda resmi bir rapor yok. Rapor yok ama iddiaları seslendirenlerin acil önlem çağrıları var.

‘Barışın Kenti’ söyleminde ısrarlı olan kent halkına birileri resmi açıklama yapıp tehlikeli gidişin olup olmadığını bildirmesi gerekmez mi?

Gerekir de…

Öncelikle OHAL, KHK, FETÖ vs…

Öyle değil mi?

Öyle…

Peki trafik kazaları, bıçaklama, ölüm, hırsızlık, fuhuş ne olacak?


Bu haber 04/09/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 119 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com