KAFAMIZ KARIŞTI…

Sizi bilmem ama benim son sayı için ne yazacağım konusunda kafam karmakarışık oldu. Gündemi takip edemez oldum. Çanakkale için, kentimiz için iyi olur inşallah. Belki de iyidir.

Son haftalarda öyle ağır ve önemli misafirler ağırladık ki, bizim ölçeğimizdeki illerde yaşayanlar kıskandı. Nasıl kafamız karışmasın. Uluslararası Troya festivali başladı. Ardından Umurbey ilk kez Uluslararası havacılık festivali “Troy Air Fest” başlatıldı. Gençlerin ilahı olan Inna yürekleri hoplattı. Boğazın Asya yakası sanatçıların istilasına uğrarken, karşı kıyı boş durur mu? Gelibolu Belediyesi de sardalye festivalini gerçekleştirdi.

İyi de oldu aslında. Çanakkale halkı başta olmak üzere tüm yurttaşlarımız sanatçıların şarkılarıyla günün yorgunluğundan ve stresinden uzaklaştı. Halkımız festivallerde boy gösterirken, siyasetçilerimiz de hiç boş durmadı. AK Parti belde ve ilçe örgütlerini yenilerken, CHP de hazırlıklara başladı. MHP de ise İl yönetimi tabanını ayakta tutmak için durmaksızın sağa sola eleştiri bombardımana girişti. Faydalı olup olmadığını kendileri biliyor. En son, aralarında eski belediye başkanlarının da bulunduğu yaklaşık 150’ye yakın üye istifa etti.

Kepez Belediye Başkanı Sayın Ömer Faruk Mutan, bunca gündemin arasında boş durur mu? Durmaz tabii. Aldı mikrofonu eline, başladı Çanakkale Belediyesi’ne ve Ulaştırma Müdürü Sayın Hayati Gürses’e saydırmaya. Çanakkale’de yok ama geçtiğimiz hafta Biga’da çok katlı bölgenin ilk otopark binasının temeli atıldı. Eh ne diyelim, biz de darısı kentimizin başına diye dua edelim.

Bu kadar yoğunluk olur da ticarette, Sanayi de bir kıpırdanma olmaz mı? Olur tabii ki. Çanakkale Ticaret Odası yılın vergi veren yıldızlarını onurlandırdı. Hem de kiminle? Odalar ve Borsalar Birliği Genel Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu misafir ederek. İçdaş salonunda yapılan ödül töreninde Çanakkale’nin yıldızları ödüllerini başkanın ve Sayın Vekillerimizin elinden aldılar.

Kent içi yoğun trafiğe artık alıştık. Eskiden hafta sonları tıkanırdı. Ama Allaha şükür şimdi her gün sabahtan itibaren tıkanır oldu. Ama bu durum bizim kafamızı karıştırmıyor. Toplanmayan çöplere de alıştık. Kentimiz Allah’tan rüzgarlı değil de havada uçuşan bir nesne olmuyor. Siyasilerin hizmetlerden çok birbiri ile olan atışmalarına da alıştık. Bunlar da kafamızı karıştırmıyor. Kim ne söylerse söylesin biz aynı düşüncede olmasak da birbirimizi seviyoruz. Çanakkale hoşgörü başkentidir. Kafalar bu konuda karışmaz.

Tüm bunların yanında bir de Yarımadada Adalet Kurultayı yapılmaz mı? İşte hepten kafamız karıştı gitti. Bu Adalet Kurultayı ile ilgili de ortaya atılan iddialar ve karşılığında verilen yanıtları duyunca hepten contaları yakacak vaziyete geldik. Neyse ki, Kurultay sakin ve amacına uygun başlayıp bitti. Sonucu sandığa nasıl yansır bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Hemen ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı beklenen gösterişle gerçekleştirildi. İşte tek kafamızın karışmadığı konu ve etkinlik Büyük taarruz ile birlikte 1071 Malazgirt zaferiydi. Bu konularda kimsenin kafası karışmadı, karışmamalı da.

Kazasız belasız, sevdiklerinizle birlikte Kurban Bayramınız Kutlu olsun.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.