“O görüntüler bizi derinden üzmüştür”

5 sene önce Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve beraberindekiler ile birlikte Çanakkale’de Şehitler Abidesini ziyaret ederek karanfil bıraktı.

Şehitliğe karanfil bırakan ve vatandaşlar ile bir süre sohbet eden Bakan Kurtulmuş, CHP’nin Eceabat Kocadere köyünde 4 gündür devam eden Adalet Kurultayı’ndaki bazı katılımcıların içki içerken çekilen görüntü ve fotoğraflarını değerlendirdi.

“CHP AÇIKÇA ÖZÜR DİLEMELİDİR”

Bakan Kurtulmuş, ortaya çıkan yanlış görüntülerin herkesi derinden üzdüğünü belirterek, “Hepimizin içinde çok ciddi kırılmalara neden olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi bu kurultay için alan başkanlığımıza müracaat etmiş, kendilerine buradaki tarihi misyona uygun, Çanakkale şehitlerimizin manevi huzurlarında her türlü saygı gösterilerek kurultay yapılması için izin verilmiştir. Kurultay ile ilgili alan başkanlığı ile CHP yöneticileri arasında var olan bir mutabakat gereği bu alanda hiçbir şekilde taşkınlık yapılmayacağı, alkollü içki kullanılmayacağı, müzikli eğlence yapılmayacağına ilişkin bir mutabakata varılmıştır. Bu da CHP’li yöneticiler tarafından imzalanmış ve bu mutabakat karşılığında bu alandaki bütün sorumluluğu Cumhuriyet Halk Partisi’ne bırakılmıştır. Maalesef geçtiğimiz günlerde Türkiye kamuoyunun da yakından ilgilendiği, son derece rahatsız edici, 80 milyon vatandaşımızı rahatsız eden çirkin, seviyesiz ve terbiyesiz görüntüler ortaya çıkmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerli yöneticilerinden bu konuyla ilgili bütün sorumluları hakkında kendi partilerinin disiplin mekanizmalarını işletmelerini talep ediyoruz. Sadece disiplin soruşturmalarının yapılması yeterli değildir. Cumhuriyet Halk Partisi’nden millet olarak beklentimiz ortaya çıkan bu çirkin görüntüler dolayısıyla milletten açıkça özür dilenmesidir. Burada 250 bin şehidimiz yatıyor. Bu şehitlerimizin torunları, çocukları arasında bugün Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy veren vatandaşlarımız da var. Onların rencide olduğu açıktır. Sadece birkaç kişiye disiplin cezası vermekle bu meselenin kapatılmayacağını, Cumhuriyet Halk Partisi’nin açıkça özür dilemesi gerektiğini dostane bir şekilde ifade ediyoruz. Ümit ederiz ki en kısa süre içinde bu özrü diler ve gerçekten milletimizi derinden rahatsız eden bu çirkin tablonun gereği yerine getirilmiş olur” dedi.

“ÇANAKKALE’Yİ EN ÖNEMLİ TURİZM MERKEZLERİNDEN BİRİ YAPACAĞIZ”                       

2018 yılının “Troia Yılı” Troya yılı olacağını ifade eden Kurtulmuş, “Bu sebeple inşaatı devam eden Troia Müzesi en kısa süre içerisinde bitirilecek ve burada 2018 yılında büyük etkinlikler yapılarak ve çok sayıda yabancı turistin Çanakkale’yi ziyaret etmesi sağlanacaktır. Bu güzel tarihi şehrin her tarafında güzellikler var. Çanakkale’yi bu ülkenin en önemli turizm merkezlerinden biri haline getirmekte kararlı olduğumuzu ifade ediyorum” dedi.

Şehitler Abidesi’nin altında, gelen ziyaretçilere Çanakkale Ruhu’nu anlatan 57’nci Alay isimli oyun sergileyen Abdülkadir Sanat Tiyatrosu sahibi ve oyunda Atatürk’ü canlandıran Abdülkadir Katra, Bakan Kurtulmuş’a temsili bir 57’inci Alay Sancağı takdim etti. Bakan Kurtulmuş’un Tarihi Yarımada’daki ziyaretleri basına kapalı olarak devam etti.

Sabih Can Durmuş


Çanakkale İsmail Kaşdemir numan-kurtulmuş şehitler abidesi ziyaret tarihi-alan-başkanlığı Bu haber 29/08/2017, Salı günü yayınlandı, 139 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com