Feribot Yolunda Kontaklar Kapandı

10 günlük Kurban Bayramı tatilinin üzerine bir de Çanakkale’de yapılan Adalet Kurultayı eklenince feribot yolu çile yoluna döndü. Uzayan araç kuyrukları sürücülere kontak kapattırdı.

Bakanlar Kurulu kararı ile bu yıl 10 gün olarak açıklanan Kurban Bayramı tatili sonrası vatandaşlar yollara düştü. Bu yoğun trafiğin üstüne bir de Çanakkale’de CHP tarafından yapılan Adalet Kurultayı yoğunluğu eklenince feribot kuyruğu uzadı da uzadı. Hem kurultayın hem de Kurban Bayramı yoğunluğunun yaşandığı Çanakkale Feribot İskelesinde polisler güvenlik önlemleri gereği yaya ve araçla karşıya geçmek isteyen herkese GBT uygulaması gerçekleştirdi. Feribot İskelesi istikametine yaşanan her yoğunlukta olduğu gibi yine Demircioğlu Caddesine bağlanan ara yollar duba ve bariyerlerle kapatıldı. İnönü Caddesinden Demircioğlu Caddesi İskele istikametine çıkan yol ile Kayserili Ahmet Paşa Caddesi Çanakkale Evi önü bariyerler ve dubalar ile trafiğe kapatıldı. Şehir içi toplu taşımada ulaşımın aksamaması için zaman zaman alternatif güzergâhlar tercih edildi. Trafik polisleri İskele Meydanı kavşağında trafiği kontrol altına almak için yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor.

HEM SIRA HEM UMUT BEKLEDİLER

Feribot İskelesine giden yolda oluşan trafik kuyruğunda ekmeğinin peşinde koşanlar da vardı. Oluşan uzun araç kuyruğunu fırsata çevirmek isteyen seyyar Milli Piyango bileti satıcıları, feribot sırasında bekleyen araçların arasında dolaşarak bilet satmaya çalıştılar. Sürücüler de sıra beklerken hayallerine göz kırpmak amacıyla umutlarını da beklemek adına Milli Piyango biletleri satın aldılar.

GESTAŞ İLK GÜN RAKAMLARINI AÇIKLADI

GESTAŞ Şirketinden yapılan açıklamaya göre 1 günde 456 seferde, 17 bin 244 araç taşındı. Böylece Kurban Bayramı tatilinin ilk gün ortalamaları, saatte ortalama 718,5 araç, saatte ortalama 19 sefer olarak gerçekleşti. Bayram boyunca 21 feribotla sefer yapacak olan GESTAŞ, Çanakkale-Kilitbahir-Eceabat hattında 8, Geibolu-Lâpseki hattında 4, Güney Marmara hattında 2, Bozcaada ve Gökçeada’da 3’er gemi ve 1 deniz otobüsüyle hizmet veriyor.

Engin Ören, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com