Büyük Zaferimiz Kutlu Olsun!

Çanakkale’deki siyasiler ve bürokratlar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümü nedeniyle kutlama mesajları yayımladı.

Yayınlanan mesajlar şu şekilde;

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz; “Zaferlerin ve Devrimlerin kazanımları, Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacak ve Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve kahraman halkımızı yüceltecektir. Sadece bir savaş değil, bağımsızlık mücadelesi verip, zafer kazanan milletimizin bir evladı olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve kahramanca mücadele ile zafere ulaşıp, bugünleri bizlere müjdeleyen şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum”

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek; “Ulusal bağımsızlığın kazanılması için birden fazla alanda başarılı olma mecburiyeti vardır. Yok olmaya yüz tutmuş bir imparatorluğun kalıntıları emperyalist güçlerce paramparça edilirken, ortaya çıkan dahi bir komutan ve devlet adamı, zafere inanmış ve bu uğruda seferber olmuş bir halkın neler yapabileceğinin kanıtıdır, Büyük Zaferimiz”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Sevgili Hemşerilerim, doğacak güneşli güzel günlerin habercisi, şanlı bağımsızlık hareketimiz Büyük Taarruz’un 95. yıl dönümünde, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve ülke için en yüksek fedakârlığı çekinmeden gösteren şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, ülkem için barış ve adalet dolu güzel günler diliyorum”

Çan Belediye başkanı Abdurrahman Kuzu;
“Bu büyük zaferi armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı ve 15 Temmuz şehitleri ve son yıllarda bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen kahramanlarımızın kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi, rahmetle ve minnetle, gazilerimizi de saygıyla ve şükranla anıyor, tüm hemşerilerimin ve yüce Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum”

Ayvacık Belediye başkanı Mehmet Ünal Şahin; “Başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Ay yıldızlı bayrağımızı özgürce dalgalandıran, bu bayrağın altında özgürce yaşamamıza sebep olan Büyük Önder Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile güvenlik güçleri mensuplarımızı ve 15 Temmuz akşamı can veren şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, bu vesileyle hemşerilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramını canı gönülden kutlarım’’

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar;
“Başta Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, gazi meclisimizin o günkü milletvekillerine, kurtuluş savaşımızda yiğitçe direnen kahraman ordumuza, milli direnişin en güzel örneklerini veren Kuvay-i Milliye kahramanlarına şükranlarımızı ve saygılarımızı sunuyoruz. Onların emanet ettiği bu topraklarda bağımsız yaşamak, muasır medeniyet seviyesine erişmek, daima büyümek ve kalkınmak idealinden, birlik ve beraberlikten, demokrasiden ve cumhuriyetten hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha yineliyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun”

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş
; “30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularla kutluyor; ulusumuza eşsiz zaferler kazandıran, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum”

Çanakkale Baro Başkanı Bülent Şarlan;
Biz avukatlar, bundan sonra da atalarımızdan emanet aldığımız Cumhuriyetimize kararlılıkla sahip çıkacağız. Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya çalışanları geçmişte olduğu gibi gelecekte de layık olduğu yere göndereceğiz. 30 Ağustos Zafer Bayramının 95.yıldönümünde başta Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı Kahramanımız, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize ve gazilerimize rahmet ve minnetlerimi sunar, tarihi zaferlerle dolu şanlı ordumuzun mensuplarını kutlarım”

Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ; “Büyük zaferin 95. yıldönümünde tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını en kalbi duygularla tebrik ederken bu büyük zaferin gururunu bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal’e ve İstiklal Savaşımızın isimsiz kahramanları olmak üzere geçmişten günümüze tüm gazi ve şehitlerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyorum”

ÇYDD Çanakkale Şubesi
; “Yurttaşlar olarak, ülkemizin güvenliği tehlikeye düşmedikçe din, mezhep, etnik ve benzeri hiçbir savaş istemiyoruz. Yurtta ve dünyada barış istiyoruz. Bunun için Atatürk’ün Büyük Nutuk’ta öğütlediği gibi bağrımızda yetiştirerek başımızın üstüne dek çıkaracağımız yöneticilerin vicdanındaki öz mayayı çok iyi incelemeye dikkat etmekten hiçbir zaman geri kalmamalıyız. 30 Ağustos 1922’de tüm varlığını ortaya koyarak özgürlük ve bağımsızlığın bedelini ödeyenlere ve gelecek kuşaklara borcumuz var. 30 Ağustos’ta meydanlarda, sokaklarda, Atatürk’ün huzurundayız”
Haber Merkezi, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.