“Adalet arayışımız devam edecektir”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

 Kurultayın son gününde değerlendirmelerde bulunan CHP’li siyasiler, kurultaydan memnuniyetini dile getirirken sağ ve soldan katılımcılarla çok verimli bir kurultay süreci geçirdiklerini belirttiler. Başkan Gökhan, yaptığı açıklama “Adalet arayışımız devam edecektir” derken Adalet Anıtı’nın ise Özgürlük Parkı’nda inşa edileceğini vurguladı.

 Çanakkale Belediye Başkanı Gökhan; “Adalet Kurultayı’nın bugün son günü, kurultayı tamamladık. Dört gün boyunca toplam ana konu olarak 8 panel yapıldı. Bu noktada çok değerli konuşmacılar buraya geldiler. Çok çeşitli kesimlerden, siyasi görüş ayrımı yapılmadan kişiler buraya geldi. Hem sol hem sağdan katılımcılar buraya geldi. Çok verimli süren program, bugüne kadar yorumlayamadığımız konularda bize ışık tuttular. 100’e yakın çalıştayımız oldu. Dolayısıyla burada birlikte birbirini tanımayan insanlar bir arada oldu, tamamen adalet için. Siyasi görüş farkı ortaya çıkmadan herkes adalet arayışında olduğunu gördük. Bu toplantıyı köreltmeye çalışanlar olabilir. Özetle bu çok değerli bir kurultay oldu. Yürüyüşten sonra yapılan bu değerli kurultay çok fazla ses getirdi. Ben herhalde devamı gelecektir diye düşünüyorum. Adalet arayışımızın devamı gelecektir. Adalet anıtına değinirsek eğer, tuğla sayısı artabilir. Çanakkale özgürlük parkına anıtımızı koyacağız. Ama su anda rüzgar ve diğer etkenleri hesaplıyoruz. Orada bir alana yerleştireceğiz. Anıt tamamlanmamış durumda şu anda tuğlalara isimler yazılıyor. Yılmaz Büyükerşen hocamız bu anıtı tasarladı. O şekilde halkın göreceği bir şekilde halkımızın kullanımına koyacağız.

Muharrem Erkek ise yaptığı değerlendirmelerde şu ifadelere yer verdi; “Tarihi bir kurultayın son  günündeyiz. Tarihi topalaklardayız. Türkiye Cumhuriyetinin temelinin atıldığı yerdeyiz. O yüksek moral olmasa belki milli mücadele gerçekleşemeyebilirdi. Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını buradan saygıyla anıyoruz. Devletin temeli bu topraklarda atıldıysa ve devletin temeli adaletse bu mücadelenin burada yapılması çok önemlidir. Demek ki 16 yıllık iktidar döneminde adalet kayboldu ki yüz binler adalete susayanlar adalet arıyorlar. Ulusal barışımız ve huzurumuz adalet olmazsa biter. Her şey adalette mümkün. Adalete çok ihtiyacımız odluğu bir süreçteyiz. Büyük guru duyuyorum Çanakkale milletvekili olarak. Sorumluluğumuz çok zordu ama bütün vekillerimiz bu kurallara uydular ve dört gün boyunca adalet aradılar. Burada emeği geçenlere herkese çok teşekkür ediyorum. Her konuda 8 büyük panelimiz 70’e yakın çalıştay oldu. O yüzden çok mutluyuz. Adalet mücadelesini sürdürmeye devam edeceğiz.”

Belediye Meclis Üyesi Ali Uyanık ise adalet kurultayının önemine vurgu yaparak; “Adalet Kurultayının dördüncü günüdeyiz. Bu ülkede söyleyecek sözü olan, entelektüeli emekçisi öğrencisi herkes bir araya geldi. Olumlu olumsuz tüm adalet arayışları ortaya konuldu. Farklı algılar geliştirilmeye çalışılsa da herkes bir araya adalet için geldi.”

Dilek Akşen

 


adalet-anıtı adalet-kurultayı Çanakkale chp özgürlük parkı Ülgür Gökhan Bu haber 29/08/2017, Salı günü yayınlandı, 258 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com