STK’lardan o görüntülere tepki

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Eceabat’ta düzenlenmekte olan Adalet Kurultayı’nda içki içildiği iddiasıyla paylaşılan görüntülere Çanakkale’de bazı STK’lar tepki gösterdi.

 

Çanakkale 1915 Gençlik Derneği, Memur-Sen ve Türkiye Gençlik Vakfı’nın ortak basın açıklaması Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı. Açıklama sırasında “Dalalet içinde adalet aranmaz” yazan pankart açıldı. Basın açıklamasına Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu, Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir ve Memur-Sen İl Temsilcisi Suat Özen de katıldı.

Çanakkale 1915 Gençlik Derneği Başkanı Halit Kubilay Fırat’ın okuduğu açıklamada; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşlarının şehit düştüğü bu mukaddes topraklarda bu saygısızlığı yapanları şiddetle kınıyoruz. Delalet içinde adalet arayışında olan, şehit kanıyla sulanmış bu topraklara alkol masaları kuran bu zihniyetten şehitlerimize saygı bekliyoruz. Milletimiz 15 Temmuz’da tankların karşısında duranlarla, milletin karşısında duranları elbete ayırt edecektir. Bizler de cumhuriyetimizin önsözü olarak şanlı destanın yazıldığı Çanakkale’de şehitlerimizi kendi rezaletleri için kullananları asla unutmayacağız” ifadeleri yer aldı.

Basın açıklaması öncesi ve sonrasında çevik kuvvet ekipleri, alan çevresinde ve CHP İl Binası’nın bulunduğu Tarla Sokak’ta yoğun güvenlik önlemleri aldı.


adalet-kurultayı Çanakkale stk tepki Bu haber 28/08/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 152 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com