Öz: “Ucuz Kahramanlık”

Adalet Kurultayı alanında içki içilmesi sonrası oluşan tepkilere cevap veren CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz; “Kurultayı karalama kampanyası ucuz kahramanlıktır.” diye konuştu.

Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, birkaç kişinin yaptığı yanlışı, AKP’nin Cumhuriyet Halk Partisini ve Adalet Kurultayına katılan vatandaşları lekeleme kampanyasına dönüştürdüklerini ifade edere tepki gösterdi.

Açıklamasında “Biz şehitlerimizin huzurunda Adalet Kurultayı yapıyoruz, AKP şehitlerimiz üzerinden kurultayımızı lekelemeye çalışarak ucuz kahramanlık yapıyor” diyen CHP’li Bülent Öz, açıklamalarında şunları ifade etti:

Adalet Kurultayı 102 yıl öncesini, yani Çanakkale Ruhunu yansıtmaktadır. Yurdumuzun dört bir yanından gelen on binlerce vatandaşımız ile birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek, Ülkemizdeki adaletsizliklere dur diyecek söylemleri Çanakkale’de dile getiriyoruz.

Kurultay alanı kurallarını, gelecek her vatandaşımız için, günler öncesinden duyurduk. Bütün faaliyetlerimiz bu doğrultuda ve aziz şehitlerimizin değerli hatıralarını yaşatır hassasiyette olacaktır. Çünkü biz sarayda değil Cumhuriyetimizin ön sözünün yazıldığı, şehitler diyarı Çanakkale’de olduğumuzu biliyoruz.

Birkaç kendini bilmezin, Adalet Kurultayı ve Çanakkale Ruhu ile örtüşmeyen davranışları, farkına varıldığı an derhal Kurultay alanından uzaklaştırılmış ve gerekli işlemler başlatılmıştır. Fakat bu durumu siyasi malzeme yaparak, Çanakkale Ruhunu yaşatan ve bütün hassasiyetini gösteren binlerce yurttaşımızı, zan altında bırakmak, görüntüleri yayınlamak ve bütüne iftira atmak dürüstlük değil, olsa olsa ucuz kahramanlıktır.

“AKP, ÜSTÜMÜZE ATMAYA ÇALIŞTIĞI ÇAMURA KENDİ BULANDI”

“Madem bu kadar dürüstsünüz, kaçıncı Cuma oldu, gezi parkı eylemlerinde, Camide içki içtiler iftiranızın görüntülerini yayınlayamadığınız. Kaçıncı Salı geçti Kabataş’ta, türbanlı bacımıza saldırdılar iftiranızın görüntülerini yayınlayamadığınız. Biliyoruz, montaj ve komplo siyasetiniz, dürüst ve doğruları ifade veren imamı sürgün etmektir ya da milli olmayan politikanız, şehitlerimizin olduğu gün, eğlence mekanlarında boy göstermektir, bayramları ve törenleri iptal edip, açılıştan açılışa koşmak, düğün dernek yapıp, top oynamaktır.”

“Dürüst olmayanın, Lekeleme Kampanyası tutmaz”

“Şimdi, eriyen AKP’nin iftira ile prim yapma arzusu tekrar ortaya çıkarak, birkaç kişinin yaptığı yanlışı Adalet Kurultayına ve Partimize karşı saldırı malzemesi olarak kullanmak istemektedir.

Çocuk istismarcılarını koruyup, üstelik Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol imzalayanların, şehit cenazelerine yaygara diyenlerin, çamur at izi kalsın anlayışı ile dürüst olmayan lekeleme kampanyası tutmaz.”

Haber Merkezi, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com