ORTAYA KARIŞIK

Uzun Süren bekleyişten sonra Bakanlar Kurulu kararı ile bu yıl Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olarak açıklanmasının ardından tatil hazırlıklarını tamamlayanlar yollara çıktı. Kimi uzak kimi yakın mesafelere yapılan yolculuklar sırasında ilk gün bilançosu olarak 5 kişi, meydana gelen trafik kazaları sonrası hayatını kaybetti. Çanakkale’de trafik polisleri ise almış olduğu ekstra önlemler ve arttırdıkları uygulamalarla sürücülerin dikkatli ve tedbirli olması noktasında çalışmalarını sürdürüyorlar. Şehir içi trafik ise neredeyse durma noktasında… Feribot İskelesine tek ulaşım yolu olan Demircioğlu Caddesinin İskele İstikametinde, araç sürücüleri uzayan kuyruklar neticesinde kontak kapattı. Feribot İskelesinde Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri ise her aracı ve yaya olarak geçen herkesi tek tek GBT kontrolüne sokarak deyim yerindeyse kuş uçurtmuyor.

Adalet Kurultayında Alkol Skandalı

Eceabat İlçesinin Kocadere Köyü Kamp Alanında yapılan Adalet Kurultayı Cumartesi günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açılış konuşması yapılarak başladı. MİT tırları davası nedeniyle tutuklanan ve Silivri Cezaevinde bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun cezaevinden gönderdiği mektubu, eşi Oya Berberoğlu okudu. Adalet Kurultayının birinci gününün gecesinde tüm ülkede büyük tepkilere neden olan bir alkol skandalı yaşandı. İsimleri açıklanmayan 3 parti üyesinin kamp alanında kurdukları alkol masası görüntüleri basına yansıyınca tepkiler çığ gibi büyüdü. Tüm bu gelişmeler üzerine CHP Sözcüsü Bülent Tezcan bir basın açıklaması düzenleyerek olayla ilişkisi olan 3 kişinin partiden ihraç edildiğini belirti.

Vatan Şaşmaz Öldürüldü

Çanakkaleli oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz Beşiktaş’ta bulunan bir otelde sırtından vurularak öldürüldü. Eski manken, ünlü oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra aynı silahla intihar ederek öldü. Olayın ardındaki sır perdesi ise hala kalkmış değil. Polis cinayet ile ilgili soruşturmasına devam ederken 43 yaşında sırtından vurularak öldürülen Vatan Şaşmaz için tüm ülke üzüntüye boğuldu. Vatan Şaşmaz bugün kılınacak öğle namazının ardından Çengelköy Mezarlığında son yolculuğuna uğurlanacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.