GBT’ne Bakayım

Genel bilgi tarama(GBT) güvenlik güçlerinin  sürekli olarak başvurduğu elektronik bir yöntem. Kişinin sabıkası var mı arandığı suç bulunuyor mu anında çıkıyor.

Genel bilgi tarama yöntemini güvenlik güçleri  verilen talimatla doğru orantılı olarak  her an uygulayabilir. ‘Çanakkale gayet sakin yine oldu ki?’ diye düşünebilirsiniz ama  güvenlik güçlerine gelen talimatı destekleyen istihbari bir çalışma olduğu aklınıza gelmez.

Adalet Kurultayına katılmak için yurdun dört bir yanında gelen vatandaşları Eceabat’a ayak basar basmaz güvenlik güçleri tek tek GBT sorgusundan geçirdi. Binlerce kişinin tek tek GBT sorgusundan geçirilmesi ise tepkilere neden oldu.

GBT ve Adalet Kurultayı konusu  gazetelere haber oldu, sosyal medyada eleştirilerle birlikte gündem oluşturdu.

Ülkenin dört bir yanından adı Adalet Kurultayı olan etkinliğe gelenlere genel bilgi taraması yapılması normal mi?

Normal…

Peki 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi kutlamaları öncesinde ülkenin dört bir yanından otobüslerle gelen(getirilen) vatandaşlara genel bilgi taraması yapıldığını gördünüz mü?

Hayır…

Neden acaba?

Sosyal medyada vatandaş tam da bu konuyu sormuş bilginiz olsun.

“Eceabat’a geçişte vatandaşlara GBT sorgusu yapılıyor. Her 18 mart törenlerinde Çanakkale’ye getirilen binlerce paralı trole neden bugüne kadar yapılmıyor bu  GBT sorgusu?”

Hadi bakalım ver cevabını…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com