Düz bir karın mı istiyorsunuz?

Göbek yağlarından kurtulmak her kadının hayali değil midir? Peki, düz bir karına sahip olmak için hangi besinlerden uzak durmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Aynaya baktığında hangi kadın dışarıya doğru kendini gösteren bir göbek ister ki? Ama ne yazık ki göbek bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak diğer bölgelere nazaran daha zordur. Spor yapsanız da, yemek yemenize dikkat de etseniz nedense o kot pantolonların düğmesi bir türlü kapanmıyor. Eğer yukarıda bahsettiğimiz konu size tanıdık geliyorsa, göbek ve karın bölgesinden yağ yakmanıza engel olan besinleri gelin birlikte öğrenelim:

1- ALKOLDEN UZAK DURUN!

Bazı alkollü içecekler tam bir kalori bombası. Ama konu alkol olunca tek başına kalori kıstas değil. Alkol tükettiğiniz an iştahınız açılmaya başladıysa o zaman elinizdeki kadehi bırakmanın vakti gelmiş demektir. Dikkat edin: Ne kadar çok içiyorsanız o kadar çok abur cubur ya da atıştırmalıklardan daha fazla yemeye başlıyorsunuz.

2- ASİTLİ İÇECEKLERE ELVEDA!

Asitli içecekleri içmemeniz gerektiğini ilk kez duymuyor olabilirsiniz. Özellikle de asitli içeceğinizden bir yudum almadan sofradan kalkamıyorsanız… Ama eğer gerçekten düz bir karın istiyorsanız o zaman asitli içecekleri hayatınızdan çıkarmanızda fayda var. Bu tip içeceklerin metabolizmanızı yavaşlatıp, daha çok yağlanmaya yol açtığını gözden kaçırmayın.

3- SAKIZ ÇİĞNEMEYİ BIRAKIN!

Sakız çiğnediğiniz zaman beyin mideye yeni bir şeyler geleceğini düşünerek daha çok acıkmanıza sebep oluyor.

4- DÜŞÜK SODYUM İÇEREN DİYETLER DENEYİN

Özellikle yüksek kan basıncından muzdarip olmak istemiyorsanız, şeker ve tuzu az miktarda kullanmanız gerekiyor. Yüksek sodyum içeren yiyecekler sadece sağlığınızı bozmakla kalmaz aynı zamanda göbek yağlarından daha hızlı kurtulmanıza engel olur.

5- FAST FOOD YEMEKTEN VAZGEÇİN!

Hamburger, pizza, hot dog vb… Bu gibi Fast Food yiyeceklerin ne kadar kalorili olduğunu zaten biliyoruz ama ne yazık ki tadından vazgeçmek biraz zor olabiliyor. Fakat aynaya her baktığınızda göbeğiniz sizi rahatsız ediyorsa, kendinize bir iyilik yapın ve fast food tercihleriniz yerine daha sağlıklı menüler ekleyin.

7- “HAYIR” DEMENİN EN ZOR OLDUĞU ŞEY

Patatesin her hali çok lezzetli oluyor ama kızartmasını hayatımızdan tamamen çıkarmamız gerekiyor. Kızarmış patatesi vücudunuzda yağı emen sünger gibi düşünün. Yedikçe tüm zararlı yağı göbek bölgenize çekmiş oluyorsunuz.

8- KİM DEMİŞ DONDURMA ZARARSIZ DİYE?

En masum tatlı olarak görülen dondurmanın aslında göbekte yağa dönüştürecek kadar şeker içerdiğini biliyor muydunuz?

9- ŞİŞKİNLİK YAPAN YİYECEKLER

En zayıf kişi bile bazı besinleri tükettikten sonra hazımsızlık yaşar ve şişer. Eğer sizin de yedikten sonra şişlik yaptığını gözlemlediğiniz yiyecek varsa, uzak durmanızda fayda var.

10- ŞEKERSİZ” DEDİKLERİNE BAKMAYIN!

Şekersiz olduğu belirtilen gıdalar, sadece şeker hastalığı olan insanlar için etkilidir. Eğer şeker hastası değilseniz bu tip gıdalar sizin için hala göbek düşmanı olarak kalabilir.

Haber Merkezi, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com