Çan’da Okan, Yenice’de Güngör

5 sene önce Manşet Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz Pazar günü Çan ve Yenice ilçelerinde, Ak Parti 6. Olağan Kongre heyecanı vardı. Yenice düğün salonunda gerçekleştirilen Yenice kongresinde tek liste ile Mehmet Güngör görevine devam etti. Çan Termal Otel’de gerçekleştirilen Çan kongresinde ise yine tek listeyle aday olan Murat Okan seçildi.

Geçtiğimiz Pazar günü Çan ve Yenice ilçelerinde kongre heyecanı yaşandı. Tek liste ile seçimlerin düzenlendiği Ak Parti 6. Olağan Kongreleri bayram havasında gerçekleştirildi. Kongrelere Başbakan Yardımcısı ve Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ ve çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleştirildi. Kongreler de konuşan vekillerin gündeminde Kocadere kamp alanında düzenlenen Adalet kurultayı vardı.

ATATÜRK’TEN DE Mİ UTANMADINIZ?”

Vekil Turan’ın hedefinde ise şehitlikte içkili eğlence yapılması vardı. “Hadi bizden utanmadınız” diyen Bülent Turan, “Mustafa Kemal’in hatırası var. Orada gazi oldu. Ondan da mı utanmadınız.” diye sordu. Turan, “Toplantıya baktık sabahleyin, Yasinler, Fatihalar… ‘Aman ne güzel’ dedik. Burası hepimizin şehitliği. Mutlu olduk. Ama akşam basına çıktı; eğlenceler, içkiler, neler neler. Kimsenin içkisiyle işimiz yok. Ama makamın hakkı vardır. Seyit Onbaşı’nın hatırası var orada. Orada şehitlerimiz var kardeşim. Kurultayın bitsin, git ne yapıyorsan yap. Daha ötesinde, Alan Başkanlığı protokolünü istedim, anlaşma yapmış. ‘Burada toplantı yapacaksan, kurallarımız bunlar; ‘buraya araba çıkmayacak, buraya park edecek, alkol kullanılmayacak.’ Bunlar planlanmış. Buna rağmen bunu yapmak, tam bir rezillik, insafsızlık.” dedi.

“BURADAN ADALET DEĞİL, ÇIKSA ÇIKSA SEFALET ÇIKAR”

Kongrede konuşan Bakan Çavuşoğlu, CHP’nin Gelibolu Yarımadası’nda gerçekleştirdiği Adalet Kurultayı ile ilgili sert açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, “Şimdi bakıyorsun Çanakkale‘de şehitlerin üzerinde adeta tepinircesine fotoğraflar var. Bunu söylerken hicap duyuyorum. Yahu bu ne aymazlıktır kardeşim. Bunu nasıl yapıyorsun? Sen şehidimizin ruhunu nasıl azap edersin? Yapma kardeşim bunu. Bir akşam sabret. Yapacaksan bir başka yere git. Garezin mi var şehitlere? Garezin mi var Anadolu’ya? Garezin mi var bu millete? Ama heyhat, bu millete bir aidiyet duygusu kalmamış. Yazıklar olsun başka da diyecek bir şey yok. Buradan adalet değil, çıksa çıksa sefalet çıkar arkadaşlar” diye konuştu.

Sabih Can Durmuş


ayhan gider bülent turan çan çan termal otel Çanakkale murat okan olağan-kongre yenice Bu haber 28/08/2017, Pazartesi günü yayınlandı, 186 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com