Atanmıştı, Seçildi

Ak Parti Gelibolu İlçe Kongresi geçtiğimiz Cumartesi günü Gelibolu Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. 6. Olağan Kongre’de Seçime tek liste ile katılan Mehmet Gözütok, Ak Parti Gelibolu İlçe Başkanı olarak seçildi.

Ak Parti’de 6. Olağan Genel Kurul heyecanı geçtiğimiz Cumartesi günü Lapseki’den start aldı. Lapseki’den sonra ise Gelibolu Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda Gelibolu kongresi vardı. Gelibolu’daki kongreye AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder, Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, İl Genel Meclis Başkanı Ömer Şahin, dernek başkanları ve partililer katıldılar. Kongre divan kurulunun seçilmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Daha sonra ise konuşmalara geçildi. İlk konuşmayı yapan Yeşim Karadağ, “16 yıl önce yola çıkarken Kurucu Başkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dedi ki artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ve 16 yılda her şey çok değişti, çok ilerledi ve çok güzelleşti. Artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Eskisi gibi olmayacakta. İnşallah liderimiz önderliğinde daha da ilerleyecek olan ülkemize bizde Ak kadrolar olarak şahitlik edeceğiz. Kongrelerimize 3 Temmuz itibariyle açıklanan kongre takvimi doğrultusunda başladık. Önce delege seçimlerimizi gerçekleştirdik. Arkasından 11 beldemizin atamalarını ve kongrelerini gerçekleştirdik. 11 beldemizde 7 yeni başkanımızla yola devam ediyoruz. Ve bugün Lapseki’den başladığımız ilçe kongrelerimize Gelibolu’da devam ediyoruz. Hayırlı Uğurlu olsun.” dedi. Karadağ’ın ardından kürsüye Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider çıktı. Gider, yaptığı konuşmasına Malazgirt Zaferimizin 946. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı kutlama mesajıyla başladı. Gider’in ardından kürsüye son olarak ise Bülent Turan çıktı.

“GELİBOLU’YA AK PARTİ YAKIŞIR”
Turan konuşmasında, “Bu ülkenin Ak Parti’ye, Ak Parti’nin bu ülkeye ihtiyacı var” diyerek şunları söyledi; “Lapseki’de sadece sahil var. Ama Gelibolu’nun  sahili, limanı ve tarihi var. Aradaki farkı görüyorsunuz. Sakın ha vekil Lapsekili diye düşünmeyin. Çalışıyor, çabalıyor. Ne demişler at binenin, kılıç kuşananın. O yüzden Gelibolu’da yapacak çok iş var. Gelibolu’yla, Lapseki’ye doğalgaz aynı anda karar verildi. Ama şuanda Lapseki ateşi yakmak için hazır. Gelibolu başladı mı, başlamadı. Hiçbir ayrım yoktur. Gelibolu hakkettiği yerde değil. Bunun için sizler izin verin biz daha iyisini yapalım. Zaman, zaman yurt dışına çıkıyoruz. Buralarda Çanakkale’yi bilmeyenler Gelibolu’yu biliyor. Gelibolu bir markadır. Bu markaya sahip çıkmak gerekir. Bu yüzden Gelibolu gibi bir markaya Türkiye’nin en büyük partisi olan Ak Parti yakışır. Gelibolu’ya bir müjde vereyim. Hani milletvekili Lapsekili köprünün temel atma töreni orada oldu, yatırımlar oraya kayacak, yok köprü olmayacak gibi yazılar konuşmalar oluyor. İşte açıklıyorum. Köprünün şantiyesi Gelibolu’da olacaktır. Bu işler olurken gönül işiyle değil, tamamen plan ve projeyle oluyor. Biliyorsunuz birkaç gün sonra Kurban bayramı. Ben şimdiden bayramınızı kutluyorum” dedi. Toplantı toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Sabih Can Durmuş, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com