605 Yüzücü Boğazda Kulaç Atacak

Çanakkale Rotary Kulübü tarafından bu yıl 31’incisi düzenlenen Uluslararası Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması ile ilgili Akol Otel’de basın açıklaması gerçekleştirildi.

Çanakkale Rotary Kulübü tarafından Uluslararası Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışmasıyla ilgili dün sabah saat 11.00’da Akol Otel’de basın toplantısı düzenlendi. Çanakkale Rotary Kulübü Başkanı Eren Günal, 30 Ağustos Çarşamba günü sabah saat 08.30’da başlayacak olan 585 yerli, 20 yabancı olmak üzere 605 yarışmacının katılacağı yarışmanın detayları hakkında bilgi verdi.

Normal şartlarda 30 Ağustos Çarşamba günü sabah 09.00’da başlaması beklenen yarışmanın, olumsuz hava şartları nedeniyle yarım saat daha erkene alınarak 08.30’da başlayacağını belirterek konuşmasına başlayan Çanakkale Rotary Kulübü Başkanı Eren Günal şunları dile getirdi: “İlhamını Çanakkale Boğazında yaşanmış bir antik çağ hikayesinden alan yarışmamız, Hero ve Leander’in kavuşmasını temsil etmekte ve her yıl 30 Ağustos tarihinde yapılmaktadır. İlk olarak 1986 yılında yapılan yarışmamız sadece 1999 yılında yaşadığımız deprem dolayısıyla iptal edilmiş olup, o yıl yarışmamız bütçesine ayrılan miktar Kocaeli’nde yapımı gerçekleştirilen Rotary Kocaeli Hastanesine bağışlanmıştır. Yarışmamızın Parkuru Avrupa yakasındaki Eceabat Kumsalı ile Asya Yakasındaki 3.5 deniz mili mesafedir. Yarışmamız için ön görülen süre 105 dakikadır. Yarışmamız Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediye Başkanlığı destekleri, kulübümüz üyeleri, eşleri, Rotaract ve İnteract Kulüp üyelerimizin görev alarak çabaları, sponsor firmalarımızın katkıları ile sürmektedir. Yarışmamız ilk yapıldığı tarihten bu yana giderek gelişmiş, büyümüş ve uluslararası olma özelliğini kazanmıştır. Yarışmamızın 31’incisini gerçekleştireceğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramını hep beraber kutlayacağız. Türkiye’nin 2. Boğaz Yarışması olan ve tarihsel yapısı gereği etkileyici bir parkurda katılımlarıyla ve destekleriyle bu güne kadar bizi yalnız bırakmayan Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediye Başkanlığı, Boğaz Komutanlığı, Eceabat Belediye Başkanlığı, Çanakkale Emniyet Müdürlüğü, İl Dernekler Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve sponsor firmalarımıza, Çanakkale halkına tüm yarışmacı arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, böylesine anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı Çanakkale Rotary Kulübü olarak onur ve mutluluk duyuyoruz.”

Engin Ören, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com