Özer tekrar Başkan

Lâpseki AK Parti’de 6. Olağan kongresinde tek listeyle seçime giren Halil Özer Tekrar İlçe başkanı seçildi.

AK Parti Lâpseki İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Tek listeyle seçime giren Halil Özer Tekrar İlçe başkanı seçildi. Belediye sosyal tesislerinde yapılan kongreye AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, dernek başkanları ve partililer katıldılar. Yeni liste başkan Halil Özer, Recep Bulan, Ender güneş, Fatih Gündoğdu, Metin Güven, Serdar Kamaşık, Suzan Altay, Şaban Kılıçan, Nail Pekşen, Cuma Doğan, Hüseyin Duman, Emine Duran, Beyti Doğan, Nihat İsmailoğlu, Özgül Ertürk’ten oluştu.

Kongrede yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklendi. Kılıçdaroğlu’na gönderme yapan  AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan,”Bu millet adam edecek onları adam.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun 18 Mart törenlerine gelmezken FETÖ’nün avukatlığı için Çanakkale’ye geldiğini ifade eden Milletvekili Turan,”15 yıldan beri AK Parti olarak iktidardayız. Cumhurbaşkanımız her sene aksatmadan 18 Mart törenlerine geldi. Hiç Sayın Kılıçdaroğlu’nun geldiğini duydunuz mu? Ama şimdi referandumdan sonra çıkan tablo onları daha milli yapmaya daha halkın yanına yaklaştırmaya başladı. Şimdi geldiler Çanakkale’de kurultay yapıyorlar. Ne oldu? Sadece İzmir, Ankara, İstanbul vardı? Bunun bir tane sebebi var. 16 Nisan Referandumu gösterdi ki %50 + 1 halka rağmen mümkün değil. Halk adam edecek sizi adam. %25’i,26 yapamadılar. Ama göreceksiniz daha milli olmaya onlar da başlayacak. Bugün Yasin okuyorlar şehitlerimiz için. Aman ne âlâ daha çok okusunlar daha çok Çanakkale’ye gelsinler. Bugün Malazgirt Zaferinin yıl dönümü. Onların gündeminde yok. Ama 5-10 sene sonra göreceksiniz Sayın Kılıçdaroğlu Malazgirt’te Alparslan’a Fatiha okuyacak. Bu millet öğretecek onlara. 18 Mart törenlerine gelmeyenlere nasıl ki Şehitliğe gelmeyi öğretti, Fatiha okumayı öğretti, Malazgirt Zaferini de öğretecek” dedi.

Haber Merkezi, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.